2021-07-01T12:55:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, INTERWENCJA CZYTELNIKA

Kiedy oddany zostanie do użytku plac zabaw na osiedlu Łęczysk? [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
7

Mimo upływu już ponad dwóch miesięcy od pierwotnie zakładanego terminu wciąż nie zostały ukończone prace związane z remontem placu zabaw przy ulicy Sobieskiego. O wyjaśnienie powodów opóźnień proszą mieszkańcy osiedla Łęczysk.

Zadanie polegające na modernizacji placu zabaw przy ulicy Sobieskiego realizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zakres prac miał obejmować m.in. doposażenie placu w nowe urządzenia, wykonanie nowej nawierzchni oraz ogrodzenia. Prace ruszyły w drugiej połowie marca i według pierwotnych założeń miały zakończyć się do 30 kwietnia.

Tymczasem dziś, już ponad dwa miesiące od zakładanego terminu plac wciąż pozostaje zamknięty. Oprócz wysypanych pryzm ziemi i ogrodzenia placu budowy nic więcej nie zostało wykonane. Za naszym pośrednictwem mieszkańcy osiedla Łęczysk proszą władze miasta o wyjaśnienie powodów opóźnień. Pytania w tej sprawie skierowaliśmy do biura prasowego urzędu miasta.

 

Niestety, wyłoniony w postępowaniu wykonawca na zadania: doposażenie i modernizację placu zabaw przy sklepie Mila u zbiegu ul. Łęczysk z ul. J. Sobieskiego w Ostrołęce, przebudowę i doposażenie placu zabaw na os. Traugutta, urządzenie wybiegu dla psów na terenie Parku Miejskiego, Integracyjna otwarta strefa aktywności dla mieszkańców os. Dzieci Polskich niewywiązał się z umów. Na dwie inwestycje, których nie rozpoczęła firma (psi wybieg i otwartą strefę aktywności dla mieszkańców os. Dzieci Polskich), ogłosiliśmy już postępowanie na wyłonienie nowego wykonawcy. Jeżeli chodzi o dwa place zabaw na osiedlach Łęczysk i Traugutta sprawa jest bardziej złożona, ponieważ musimy rozliczyć zadanie z obecnym wykonawcą, odzyskać teren budowy i dopiero wtedy będziemy mogli ogłosić postępowanie na wyłonienie nowego wykonawcy.

- informuje ratusz

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×