2021-06-26T08:55:48+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, INTERWENCJA CZYTELNIKA

„Wał carski” będzie równany i poprawiany przez cały czas remontu ulicy Goworowskiej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7614
REKLAMA
1
0
15

Nawierzchnia na tzw. „wale carskim” będzie stale równana i poprawiana przez cały czas trwania remontu na skrzyżowaniu ulicy Goworowskiej, Pomian i brata Żebrowskiego – informuje ratusz w odpowiedzi na interwencję czytelnika.

O niedogodnościach, jakie dla mieszkańców osiedla Pomian powoduje objazd przez tzw. „wał carski” informowaliśmy kilka dni temu na łamach naszego serwisu. Poważne problemy dla mieszkańców powodowali kierowcy nagminne przekraczający dozwoloną w tym miejscu prędkość. Powodowało to wzbijanie się tumanów kurzu ze żwirowej nawierzchni, którą poprowadzono objazd. Kurz wdziera się mieszkańcom do domów, zmuszając do zamykania w upalne dni wszystkich okien.

Grupa mieszkańców zasugerowała, że ratusz mógłby zlecić w tym miejscu instalację ekranów chroniących przed kurzem, zainstalować progi zwalniające lub kilka razy dziennie (szczególnie w upalne dni) polewać nawierzchnię wodą, co mogłoby zminimalizować ryzyko powstawania kurzu.

Pytania w tej sprawie przekazaliśmy miejskim urzędnikom. Po kilku dniach otrzymaliśmy wyjaśnienie. Wynika z niego, że po otrzymaniu sygnału od naszych Czytelników władze miasta podjęły działania zmierzające do poprawy sytuacji. Zlecono m.in. by w rejonie objazdu częściej pojawiał się patrol straży miejskiej, który miał kontrolować przestrzeganie przez kierowców obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Na tym jednak działania ratusza się nie skończyły.

(…) Na tzw. wale carskim prowadzimy bieżące prace utrzymaniowe tj. podsypywanie i równanie terenu (roboty będą wykonywane przez cały czas trwania inwestycji). Nie przewidujemy długotrwałego zamknięcia wału dla ruchu kołowego, nie mniej jednak (ze względu na wąski odcinek drogi) może zdarzyć się chwilowe wstrzymanie ruchu na czas wysypania materiału i wyrównania drogi.

- informuje Biuro Prasowe ratusza.

Środki te powinny wystarczyć do tego, by nie powstawały tumany kurzu na tym odcinku objazdu. O ile oczywiście kierowcy będą stosowali się do ograniczeń prędkości. To z kolei egzekwować będzie policja i straż miejska. Kierowcy łamiący przepisy będą musieli liczyć się z wysokimi mandatami. Warto pamiętać, że przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o więcej niż 50 km/h skutkuje odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×