2022-05-18T15:37:28+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kolejny protest sędziów w Ostrołęce. Z podpisami na banerze KOD [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

To była kolejna odsłona protestu sędziów przed Sądem Okręgowym w Ostrołęce. Sędziowie od wielu miesięcy wychodzą przed swoje miejsce pracy w proteście przeciwko ich zdaniem bezprawnemu zawieszeniu wielu przedstawicieli ich środowiska w całej Polsce. Padają mocne słowa i konkretne liczby, które mają pokazywać, jak obecnie naprawdę wygląda sądownictwo.

O protestach przed sądem, organizowanych m.in. przez stowarzyszenie Iustitia, wielokrotnie już informowaliśmy. Krótko mówiąc: ostrołęccy sędziowie solidaryzują się z sędziami zawieszonymi od wielu miesięcy, a nawet lat. O takich nazwiskach jak Tuleya czy Juszczyszyn sporo mówi się w mediach i to m.in. ich dotyczy przejaw solidarności ze strony ostrołęckich przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.

zdjecie 300

Warto podkreślić, że z sędziami stają również mieszkańcy Ostrołęki, reprezentujący różne organizacje. W czwartkowe popołudnie pojawili się przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji z banerem "Wspieramy niezależnych sędziów". Przed rozpoczęciem protestu sędziowie podpisali się na tym banerze.

- Dziękuję, że znów wspierają nas obywatele miasta Ostrołęki. Dziś pozwolę sobie nie komentować tego, co się dzieje, bo wymowa liczb jest wręcz okrutna. Zachęcam do zapoznania się z ilością dni, a w zasadzie lat, które minęły od zawieszenia naszych kolegów - mówił sędzia Ryszard Warda z Sądu Okręgowego w Ostrołęce. Dodał przy tym:

Traktujemy to jako represję całego środowiska. To nie tylko nieuzasadnione prawnie, ale i nieuprawnione czasowo. Trwa to nieracjonalnie długo, wręcz absurdalnie długo.

Następnie sędzia Warda odczytał uchwałę Iustitii dotyczącą nowego składu KRS, jak również notatkę prasową dotyczącą terminów, w jakich rozstrzygane są sprawy w sądach.

- Liczby i fakty mówią same za siebie. Wspieramy sędziów, którzy pozostają lata bez pracy, z obniżonym uposażeniem. Trudno ich los ocenić inaczej, jak los ludzi skrzywdzonych politycznie za wykonywanie swoich obowiązków sumiennie, zgodnie z prawem, Konstytucją i ślubowaniem, które złożyli - zakończył sędzia.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 6945
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×