eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kolejnych 14 rodzin otrzymało mieszkania socjalne w bloku przy Kołobrzeskiej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2791
zdjecie 2791
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski wręczył klucze 14 rodzinom do nowych mieszkań socjalnych w wyremontowanym bloku przy ulicy Kołobrzeskiej. Uroczyste przekazanie lokali odbyło się w czwartek, 19 grudnia.

Klucze do nowych mieszkań w wyremontowanym bloku socjalnym w Wojciechowicach otrzymało 14 rodzin. Są to lokale o powierzchni od 17 do 40 m2. Powstały w wyniku nadbudowania na istniejącym już budynku dwóch dodatkowych pięter. Przy tej okazji cały budynek przeszedł gruntowny remont i diametralnie zmienił swoje oblicze. Z mało atrakcyjnego, dwupiętrowego „prostokąta” stał się wyróżniającym pod względem wizualnym blokiem o nowoczesnej kolorystce i kształtach.

Jednak wygląd to nie jedyna zmiana jaka dokonała się za sprawą trwającego od ubiegłego roku remontu. Wszystkie mieszkania istniejące otrzymały nową stolarkę okienną, instalację elektryczną oraz zostały przyłączone do miejskiej sieci cieplnej. Dodatkowo nadbudowane zostały dwa piętra co pozwoliło na utworzenie czternastu mieszkań socjalnych o powierzchni od 17 do 40 m2. Ponadto w ramach prac od strony sąsiadującej ze strefą przemysłową dzielnicy Wojciechowice zamontowane zostały w oknach specjalne kurtyny przeciwpożarowe, które w przypadku pojawienia się ognia automatycznie zamykają się odcinając płomieniom dostęp do wnętrza budynku.

W uroczystym przekazaniu kluczy udział wzięli m.in. prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski, wiceprezydent Grzegorz Płocha, reprezentanci miejskiej rady wraz z wiceprzewodniczącym Jerzym Grabowskim na czele, Witold Noll i Adam Galanek, szefowie miejskiej spółki, Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, która w imieniu samorządu miasta nadzorowała inwestycję, parlamentarzyści z Ostrołęki - senator Robert Mamątow oraz Arkadiusz Czartoryski. Mieszkania poświęcił biskup łomżyński Janusz Stepnowski

- Dla nas, reprezentantów samorządu niezwykle istotne jest to, że możemy w ramach codziennej pracy jaką wykonujemy na rzecz gminy przekazać tym, którzy przez wiele lat nie mieli własnego kąta lub zmuszeni byli do mieszkania w gorszych warunkach, klucze do nowych, komfortowych lokali. Cieszę się także, że udało się tego dokonać jeszcze przed świętami, dzięki czemu będziecie mogli zasiąść do wigilii w ciepłej, domowej atmosferze – mówił do nowych lokatorów bloku przy Kołobrzeskiej, prezydent Kotowski.

Gruntowny remont bloku socjalnego przy ulicy Kołobrzeskiej ruszył w drugiej połowie ubiegłego roku. W ramach prac nadbudowane zostały dwa dodatkowe piętra, przez co w bloku przybyło 14 nowych mieszkań socjalnych. Wykonano także nową klatkę schodową. Budynek zyskał też nową elewację, która diametralnie zmieniła dotychczasowe oblicze obiektu. Po jednej stronie budynku zamontowane zostały specjalne kurtyny przeciwpożarowe. Ponadto przed budynkiem wykonano także parking z kilkunastoma miejscami postojowymi oraz mini plac zabaw dla najmłodszych.

Łączny koszt przebudowy wyniósł około 2,2 mln zł. Inwestycja wsparta została kwotą około 531 tys. zł. pochodzącą ze środków Banku Gospodarki Krajowej. Realizację inwestycji nadzoruje Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×