zdjecie 5035
zdjecie 5035
2017-12-22T11:17:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Końcowy odbiór mostu tymczasowego w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
6
0
16

Dziś rano odbył się końcowy odbiór techniczny tymczasowego mostu na Narwi w Ostrołęce. Przeprawą po nowym roku pojadą kierowcy osobówek i ciężarówek. Obowiązywał będą jednak pewne ograniczenia.

W odbiorze końcowym budowy tymczasowego mostu przez Narew udział wzięli przedstawiciele samorządu na czele z prezydentem Januszem Kotowskim i przewodniczącym Rady Miasta Jerzym Grabowskim, Adam Galanek, wiceprezes spółki Energa Wytwarzanie, pracownicy ratusza nadzorujący prace przy budowie oraz Jarosław Nowak prezes spółki Ostrada, która odpowiedzialna była za realizację inwestycji.

– To dzięki wsparciu rządu i spółki Energa oraz zaangażowaniu wielu ludzi udało się sprawnie zrealizować część największej miejskiej inwestycji.  Bardzo dziękuję wszystkim przedstawicielom firm wykonawczych, instytucji i urzędów, bo jak to jest ważna rzecz dla przedsiębiorców miasta i regionu, widzimy na co dzień. Przeprawa zastępca została w stu procentach sfinansowana ze środków zewnętrznych. Wkrótce ruszy przebudowa starego mostu, myślę zatem, że rozwialiśmy wszelkie obawy co do tego, czy miasto poradzi sobie z tym problemem -.

Obecnie Miasto oczekuje na niezbędne pozwolenia do uruchomienia przeprawy dla ruchu. Jeżeli wszystkie papiery dojdą na czas do Ostrołęki, najprawdopodobniej pierwsze samochody pojadą nowym mostem 2 stycznia.

Jak zaznaczył podczas oficjalnego odbioru prezydent Kotowski, z tymczasowego mostu korzystać będą mogli wszyscy lokalni przewoźnicy z terenu miasta, powiatu oraz województwa mazowieckiego oraz województw ościennych (rozpatrywane indywidualnie).

- Każdy z przewoźników, który zwróci się do nas z prośbą o zgodę na przejazd przez most taką zgodę otrzyma. Wystarczy, że wypełni stosowny druk, bardzo prosty i klarowny. Ograniczenia obowiązywały będą tylko dla ruchu tranzytowego, międzynarodowego – powiedział prezydent Kotowski.

Odebrane dziś zadanie obejmowało budowę dróg objazdowych — wraz z montażem fundamentów i izbic dla filarów w postaci pali z rur stalowych pod tymczasową przeprawę mostową, wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego na obiekcie mostowym złożonym z dwóch konstrukcji typu DMS-65, które zostały użyczone przez Agencję Rezerw Materiałowych i zmontowane na miejscu przez 2. Pułk Inżynieryjny z Inowrocławia.

Zadanie było realizowane w okresie od 14 sierpnia 2017r. do 18 grudnia 2017r. przez Przedsiębiorstwo Robót - Drogowo Mostowych "Ostrada", branżę mostową realizował podwykonawca firma "Domost" z Małkini.

Koszt robót budowlanych wyniósł 10 577 672,32 zł (okres gwarancji wynosi 72 miesiące). Kompleksowy Nadzór inwestorski pełni firma SAFAGE. Zadanie realizowane przy wsparciu finansowym : Energii Elektrownie SA i budżetu państwa.


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×