2015-10-02T07:50:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Konferencja o obronności i celne oko ostrołęckiego starosty [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. WKU Ostrołęka
REKLAMA

Żołnierze ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego zapoznali samorządowców z regionu ostrołęckiego z zabezpieczeniem mobilizacyjnym jednostek wojskowych. Samorządowcy zaś pokazali swoje umiejętności strzeleckie. Najcelniejszym okiem wykazał się Stanisław Kubeł, starosta powiatu ostrołęckiego.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ostrołęce zorganizowała we wrześniu konferencję dotyczącą obronności połączoną z zawodami strzeleckimi. Spotkanie skierowane było do władz samorządowych z terenu administracyjnego jednostki WKU.

Podczas pierwszej części spotkania, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi współpracy wojska z samorządami w zakresie: zabezpieczenia mobilizacyjnego rozwinięcia jednostek wojskowych, realizacji świadczeń osobistych i rzeczowych, prowadzenia kwalifikacji wojskowej czy współpracy wojska z partnerami społecznymi. Zajęcia przeprowadzili oficerowie ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Warszawie oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce.

Po zakończeniu konferencji uczestnicy udali się na Strzelnicę Sportową w Kadzidle, gdzie odbyła się druga część przedsięwzięcia – zawody strzeleckie. Zawodnicy strzelali z pistoletu wojskowego z odległości 15 m. Pierwsze miejsce wśród mężczyzn zajął Starosta Ostrołęcki, Stanisław Kubeł z wynikiem 89 pkt, drugie miejsce z wynikiem 87 pkt zajął Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski, a na trzecim miejscu uplasował się Wójt Gminy Baranowo –  Henryk Toryfter z wynikiem 87 pkt.

Wśród kobiet Puchar Szefa WSzW w Warszawie zdobyła Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele - Pani Beata Szczepankowska.

Dodatkową atrakcją konferencji było zaprezentowanie przez przedstawiciela Wojskowej Akademii Technicznej najnowszych osiągnięć technologicznych Instytutu Optoelektroniki.

Połączenie konferencji z zawodami strzeleckimi zyskało duże uznanie wśród władz samorządowych. Uczestnicy spotkania mieli okazję oprócz podniesienia swoich umiejętności strzeleckich do poznania się i wymiany doświadczeń.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2