zdjecie 7770
2019-04-10T11:04:16+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Konferencja „Zauważam-Wspieram-Pomagam” w Czerwinie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum organizatora
REKLAMA
zdjecie 7770
1
0
3

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie odbyła się konferencja pod hasłem „Zauważam-Wspieram-Pomagam”. Pracownicy przedstawili problemy w funkcjonowaniu dzieci i uczniów, z którymi spotykają się dyrektorzy szkół i placówek, nauczyciele, specjaliści z zakresu szkolnej pomocy psychologiczno-pedagogicznej, tak samo też rodzice uczniów.

Otwierając konferencję Stanisław Kubeł – starosta ostrołęcki podkreślił, że zawsze popiera ciekawe propozycje działań, wnoszące pozytywne aspekty i wzbogacające wiedzę uczestników. Inicjatywa poradni, jak zaznaczył,  również została przez niego ciepło przyjęta.

Z kolei Michał Giers dyrektor delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Ostrołęce przedstawił ramy organizacyjne nad zapewnieniem wsparcia w działaniach szkół i placówek w świadczeniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz propozycję szkolenia dotyczącego zindywidualizowanej ścieżki kształcenia uczniów.

Specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie przybliżyli charakterystyczne objawy schorzeń, dysfunkcji rozwojowych, niepokojące sygnały w zachowaniu dzieci i młodzieży - wskazali na konieczność dokonania ich diagnozy. Jednocześnie zaproponowali sposoby pracy z dzieckiem i uczniem przejawiającym określone dysfunkcje.

Przekazana została użyteczna wiedza dotycząca zespołu Tourette’a, zespołu DiGeorge’a, alkoholowego zespołu płodowego FAS. Kolejny opis traktował o ADHD (dysfunkcja, nie choroba) i wyjaśniał „imiona depresji” – całą sekwencję przedstawiła Marta Iwaniuk psycholog, oligofrenopedagog, terapeuta SI, logopeda. Szeroki zakres wiedzy wraz z praktycznym pokazem na temat: „Przetrwałe odruchy a niepowodzenia edukacyjne: uprzedzić lawinę skutków” – zrelacjonowała Magdalena Lenkiewicz pedagog, oligofrenopedagog, tyflopedagog, specjalność: ortoptyka i terapia widzenia. „Zaburzenia mowy a ich wpływ na karierę szkolną dzieci i młodzieży” – scharakteryzowała, dopełniając ścieżką dźwiękową, Patrycja Potrykus-Grochowina surdopedagog, logopeda, surdologopeda. Opis spektrum autyzmu wraz z filmowym przekazem zaprezentowała Ewelina Kossakowska – psycholog o specjalności klinicznej i neuropsychologii oraz doradca zawodowy. Obraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej i udzielane wsparcie uczniom w szkołach i placówkach powiatu ostrołęckiego,  informacje pozyskane w wyniku kontroli doraźnych - przedstawiła Krystyna Kiełczewska-Iwaniuk starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce. Przykład dobrej praktyki, czyli szeregu konsekwentnie prowadzonych działań przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie,  przy wsparciu instytucji lokalnych, w tym Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie, przedstawiła wicedyrektor szkoły Edyta Rybaczyk - Damiańska w imieniu własnym i Marioli  Zalewskiej -  dyrektor szkoły.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 17:25 10-04-2019,   100%
Bardzo dobra konferencja.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:13 10-04-2019,   100%
Piękny wykład Pani Lenkiewicz. Oby więcej takich spotkań.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:39 10-04-2019,   100%
A gdzie" najmądrzejsza "dyrekcja?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 7770