zdjecie 2516
zdjecie 2516
2019-04-10T11:04:16+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Konferencja „Zauważam-Wspieram-Pomagam” w Czerwinie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. archiwum organizatora
REKLAMA
1
0
3

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie odbyła się konferencja pod hasłem „Zauważam-Wspieram-Pomagam”. Pracownicy przedstawili problemy w funkcjonowaniu dzieci i uczniów, z którymi spotykają się dyrektorzy szkół i placówek, nauczyciele, specjaliści z zakresu szkolnej pomocy psychologiczno-pedagogicznej, tak samo też rodzice uczniów.

Otwierając konferencję Stanisław Kubeł – starosta ostrołęcki podkreślił, że zawsze popiera ciekawe propozycje działań, wnoszące pozytywne aspekty i wzbogacające wiedzę uczestników. Inicjatywa poradni, jak zaznaczył,  również została przez niego ciepło przyjęta.

Z kolei Michał Giers dyrektor delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Ostrołęce przedstawił ramy organizacyjne nad zapewnieniem wsparcia w działaniach szkół i placówek w świadczeniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz propozycję szkolenia dotyczącego zindywidualizowanej ścieżki kształcenia uczniów.

Specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie przybliżyli charakterystyczne objawy schorzeń, dysfunkcji rozwojowych, niepokojące sygnały w zachowaniu dzieci i młodzieży - wskazali na konieczność dokonania ich diagnozy. Jednocześnie zaproponowali sposoby pracy z dzieckiem i uczniem przejawiającym określone dysfunkcje.

Przekazana została użyteczna wiedza dotycząca zespołu Tourette’a, zespołu DiGeorge’a, alkoholowego zespołu płodowego FAS. Kolejny opis traktował o ADHD (dysfunkcja, nie choroba) i wyjaśniał „imiona depresji” – całą sekwencję przedstawiła Marta Iwaniuk psycholog, oligofrenopedagog, terapeuta SI, logopeda. Szeroki zakres wiedzy wraz z praktycznym pokazem na temat: „Przetrwałe odruchy a niepowodzenia edukacyjne: uprzedzić lawinę skutków” – zrelacjonowała Magdalena Lenkiewicz pedagog, oligofrenopedagog, tyflopedagog, specjalność: ortoptyka i terapia widzenia. „Zaburzenia mowy a ich wpływ na karierę szkolną dzieci i młodzieży” – scharakteryzowała, dopełniając ścieżką dźwiękową, Patrycja Potrykus-Grochowina surdopedagog, logopeda, surdologopeda. Opis spektrum autyzmu wraz z filmowym przekazem zaprezentowała Ewelina Kossakowska – psycholog o specjalności klinicznej i neuropsychologii oraz doradca zawodowy. Obraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej i udzielane wsparcie uczniom w szkołach i placówkach powiatu ostrołęckiego,  informacje pozyskane w wyniku kontroli doraźnych - przedstawiła Krystyna Kiełczewska-Iwaniuk starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce. Przykład dobrej praktyki, czyli szeregu konsekwentnie prowadzonych działań przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie,  przy wsparciu instytucji lokalnych, w tym Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwinie, przedstawiła wicedyrektor szkoły Edyta Rybaczyk - Damiańska w imieniu własnym i Marioli  Zalewskiej -  dyrektor szkoły.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×