eOstroleka.pl
Region, NA SYGNALE

Kontrabanda tytoniowa za pół miliona złotych w okolicach Zabrodzia [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9224
fot. KPP w Wyszkowiefot. KPP w Wyszkowie
REKLAMA
zdjecie 9224

Kontrabandę za ponad pół miliona złotych znaleziono w jednym z domów w okolicach Zabrodzia. Policja zabezpieczyła kilkaset kilogramów wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Właściciel może trafić za kratki nawet na 3 lata.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Wyszkowie przypuszczali, iż w pomieszczeniach gospodarczych jednej z posesji na terenie gminy Zabrodzie mogą znajdować się wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze podjęli więc decyzję o przeszukaniu posesji. Akcję zaplanowano, a następnie przeprowadzono pod koniec minionego tygodnia.

Ustalenia kryminalnych szybko okazały się potwierdziły. W toku przeszukania pomieszczeń gospodarczych policjanci ujawnili elektryczną maszynę do cięcia liści tytoniu, kartony z zawartością suszonych liści tytoniowych oraz 20 worków z gotową już krajanką tytoniową. W sumie w ręce mundurowych wpadło 717 kg nielegalnych wyrobów tytoniowych bez akcyzy. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość gotówki na poczet przyszłych kar oraz przesłuchali właścicieli posesji. Na miejscu pracował również technik kryminalistyki, który m. in zabezpieczył ślady biologiczne. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy wszczęli w tej sprawie postępowanie.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy KPP w Wyszkowie.

Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku wstępnie oszacowano na kwotę bliską 600 tysięcy złotych. Zgodnie z przepisami kodeksu skarbowego, za sprowadzanie, posiadanie, produkcję oraz handel wyrobami tytoniowymi bez akcyzy skarbowej grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×