eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Były oficer prasowy ostrołęckiej policji w akcji. W czasie wolnym od służby zatrzymał dwóch pijanych kierowców!

REKLAMA
zdjecie 4036
na zdjęciu podinspektor Sylwester Marczak, fot. eOstroleka.plna zdjęciu podinspektor Sylwester Marczak, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Dwóch pijanych kierowców miało ogromnego pecha. Trafili “za kółkiem” na byłego oficera prasowego ostrołęckiej policji, który mimo, że był w czasie wolnym od służby postanowił interweniować i udaremnił im dalszą jazdę. Podinspektor Sylwester Marczak o jednym z pijanych kierowców dowiedział się z usłyszanej przypadkiem rozmowy, drugi niemal zderzył się z nim na lokalnej drodze.

W nocy z piątku na sobotę, około godziny 23:00 na stację paliw w Turzynie (powiat wyszkowski) zajechał kompletnie pijany kierowca. Mężczyzna próbował zatankować swoje auto. Jego zachowanie wzbudziło zainteresowanie obsługi stacji. Jedna z osób postanowiła zawiadomić policję.

Nie wiedziała jednak, że na miejscu był już policjant. Był nim naczelnik wydziału doskonalenia zawodowego Komendy Stołecznej Policji, podinspektor Sylwester Marczak, w przeszłości oficer prasowy w “stołecznej” oraz ostrołęckiej komendy. Marczak usłyszał rozmowę obsługi stacji z oficerem dyżurnym i postanowił interweniować, mimo, że był w czasie wolnym od służby.

Policjant od razu wyczuł od mężczyzny alkohol. Zabrał kluczyki ze stacyjki i do czasu przyjazdu patrolu ruchu drogowego nie pozwolił oddalić się z miejsca. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci drogówki szybko potwierdzili przypuszczenia pracownicy stacji paliw. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 45-letniego mieszkańca gminy Wyszków prawie 2 promile alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 45-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec gminy Wyszków tłumaczył mundurowym, że przyjechał na stację paliw zatankować auto i kupić papierosy dla kolegi. Teraz sprawę wyjaśnią policjanci wydziału kryminalnego.

- informuje komisarz Damian Wroczyński, rzecznik prasowy KPP w Wyszkowie.

Kolejna sytuacja, w której podinspektor Marczak wkroczył do akcji miała miejsce w sobotę, 20 stycznia na terenie powiatu ostrołęckiego, w miejscowości Lipianka. Marczak jadąc autem z żoną i dwójką dzieci musiał ratować się ucieczką na pobocze przed czołowym zderzeniem z innym autem.

Podejrzewając, że kierowca seata jest pijany i swoją jazdą stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych niewinnych uczestników ruchu drogowego podinsp. Sylwester Marczak zawrócił i wykorzystując dogodny moment zmusił kierowcę seata do zatrzymania, a następnie wyjął kluczyki ze stacyjki i o wszystkim poinformował dyżurnego ostrołęckich policjantów. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało, że 49-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto sprawdzenie go w policyjnej bazie danych wykazało, że w ogóle nie powinien znajdować się na drodze, ponieważ ma zatrzymane prawo jazdy. Niebawem bezmyślny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12  13  14  15  16  17
 18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×