eOstroleka.pl
Ostrołęka, NOWE FAKTY

Zwolniony ze służby. Ustalenia ws. wypadku w Ostrołęce: pijani zmieniali się za kierownicą

REKLAMA
zdjecie 9224
REKLAMA
zdjecie 9224

Z końcem 2023 r. mężczyzna, który jest podejrzany o potrącenie policjanta przy ul. Mostowej w Ostrołęce został zwolniony z zawodowej służby wojskowej. To nasze ustalenia w 18. Łomżyńskim Pułku Logistycznym. W feralnym momencie w aucie z nim jechało jeszcze trzech innych mężczyzn: wszyscy usłyszeli zarzuty i staną przed sądem. Jak ustaliła prokuratura, pijani kierowcy... zmieniali się za kółkiem.

Potrącenie policjanta. Wojsko: Żołnierz zwolniony ze służby

O sprawie potrącenia policjanta przy ul. Mostowej w Ostrołęce, do którego doszło 5 lutego 2023 r. po godz. 2:00 w nocy, wielokrotnie pisaliśmy w naszym serwisie. Interweniujący policjant, próbujący zatrzymać auto, został potrącony przez kierowcę mazdy, który w chwili zdarzenia oskarżony miał 0,68 mg alkoholu na dm3 (czyli ok. 1,4 promila). Śledztwo w sprawie sprawcy, którym był zawodowy żołnierz prowadziła warszawska prokuratura mająca specjalny dział wojskowy. Ostatecznie do Sądu Rejonowego w Ostrołęce trafił akt oskarżenia przeciwko Krystianowi S., jak również wniosek o karę bez przeprowadzania rozprawy.

Prokurator wniósł o wymierzenie kary 3 miesięcy pozbawienia wolności oraz dwóch lat ograniczenia wolności polegającego na wykonaniu nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wysokości 40 godzin miesięcznie. Do tego zakaz prowadzenia pojazdów na 5 lat (przy zaliczeniu okresu zatrzymania prawa jazdy), 5 tys. zł wpłaty na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i orzeczenie 50 tys. zł na rzecz pokrzywdzonego policjanta tytułem zadośćuczynienia.

W prokuraturze stwierdzono, że skoro oskarżony przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia zgodne z materiałem dowodowym, to właśnie taka kara będzie adekwatna. Nie zgadza się jednak z nią pełnomocnik pokrzywdzonego policjanta, który zapowiedział w rozmowie z eOstroleka.pl sprzeciw wobec tego wniosku. Co ciekawe, prokurator chce wymierzenia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności, choć podejrzany w tymczasowym areszcie przebywał dłużej.

Żołnierz kierujący pojazdem w trakcie zdarzenia służył w 18. Łomżyńskim Pułku Logistycznym. Czy poniósł konsekwencje wojskowe? Jak się okazuje - nie służy już w armii.

- Dowódca Jednostki zawiesił żołnierza w czynnościach służbowych. Następnie, w toku prowadzenia postepowania administracyjnego, ostatecznie żołnierz został zwolniony z zawodowej służby wojskowej z dniem 31.12.2023 r. - informuje por. Natalia Fiedoruk, rzecznik prasowy 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego.

Pijani koledzy... zmieniali się za kierownicą

Zapytaliśmy w prokuraturze, co z trzema mężczyznami, którzy w trakcie zdarzenia byli pasażerami mazdy. Śledztwo w ich sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce i śledztwo to zostało już zakończone aktem oskarżenia. Adrian D., Dawid Ch. i Hubert M. staną przed sądem - cała trójka usłyszała zarzuty z art. 162 §1 Kodeksu karnego, czyli za "nieudzielenie pomocy w niebezpieczeństwie".

Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Dodatkowo Adrian D. i Dawid Ch. usłyszeli zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Prokuratura ustaliła, że trójka nietrzeźwych kompanów w trakcie swojej przejażdżki zmieniała się za kierownicą auta.

- Oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów - wskazuje prok. Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
dk18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×