eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Policja w Przytułach Starych. Wzmożone siły na manifestacji z udziałem Kaczyńskiego [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4036
REKLAMA

Wzmożone siły policji zabezpieczały wczorajszą manifestację przed więzieniem w Przytułach Starych. Pojawił się na niej prezes PiS Jarosław Kaczyński, ale też mężczyzna, który dzień na manifestacji używał gazu. Tym razem było jednak spokojnie.

Od kilkunastu dni Przytuły Stare są centrum wydarzeń w naszym regionie, po tym, jak do miejscowego więzienia trafił polityk PiS Maciej Wąsik skazany na 2 lata więzienia w tzw. aferze gruntowej. Środowisko PiS uważa, że Wąsik został wcześniej ułaskawiony przez prezydenta i powinien zostać zwolniony zza krat. Na to jednak szybko się nie zanosi - co prawda prezydent wszczął procedurę ułaskawieniową na nowo, ale obecny minister sprawiedliwości nie jest skłonny do ustępstw.

Przy ogrodzeniu więzienia w Przytułach Starych odbywają się więc manifestacje. Na wiece poparcia dla Macieja Wąsika przyjeżdżają nawet autokary. Przeważnie jest spokojnie, choć 18 stycznia doszło do incydentu. Na wiecu użyty został gaz, a mężczyzna, który go użył, miał również przy sobie paralizator.

W piątek w Przytułach Starych wzmożony ruch pojazdów policyjnych widać było już około godziny 15:00. Radiowozy stały obok zakładu karnego, a także przy wjeździe do Przytuł Starych. W tym czasie prezes PiS Jarosław Kaczyński wszedł z interwencją poselską do więzienia - wyszedł niepocieszony, bo nie mógł zobaczyć się z partyjnym kolegą.

Później zdecydowanie większe, niż dotychczas, siły policji dbały o bezpieczeństwo podczas wiecu. Na nim ponownie pojawił się Kaczyński, ale był też... mężczyzna, który dzień wcześniej używał gazu. Tym razem było jednak spokojnie, policjanci nie dopuścili go w centrum wiecu.

Wiece w Przytułach Starych odbywają się codziennie, a ich organizatorzy zapowiadają, że będą się odbywać dotąd, dopóki Maciej Wąsik nie wyjdzie z więzienia. Policja będzie więc miała jeszcze sporo pracy.

REKLAMA
Więcej o: policja, Ostrołęka

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
 18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×