eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, O TYM SIĘ MÓWI

Służba Więzienna o osadzonych w Przytułach Starych: Żaden nie ma 42-calowego telewizora

REKLAMA
zdjecie 2109
REKLAMA

Służba Więzienna zaprzecza, jakoby jakikolwiek osadzony w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych korzystał z 42-calowego telewizora. Takie doniesienia pojawiły się odnośnie osadzonego tam byłego wiceministra Macieja Wąsika, lecz zostały zdementowane. O tym, że Wąsik ma w celi telewizor, mówiono na manifestacji. Ma mieć cztery programy, w tym TV Trwam. Przepisy zazwyczaj pozwalają na odbiornik do 19 cali.

Były wiceszef MSWiA Maciej Wąsik trafił do więzienia w Przytułach Starych, po tym jak został skazany na 2 lata pozbawienia wolności w sprawie tzw. afery gruntowej.  Jego przyjazd do jednostki na terenie gminy Rzekuń wzbudził wiele emocji. Codziennie przed Zakładem Karnym odbywają się wiece poparcia dla Wąsika - z udziałem polityków Prawa i Sprawiedliwości. Ale internet rozgrzało ostatnio nagranie, które opublikował zagorzały przeciwnik byłej już władzy.Zbigniew Stonoga - który także w przeszłości był osadzony przez kilka dni w ZK Przytuły Stare - nagrał materiał wideo w mediach społecznościowych, w którym stwierdził, że ma informację, iż Wąsik dysponuje w celi 42-calowym telewizorem, czajnikiem, ma 4-osobową celę tylko dla siebie po wyniesieniu pozostałych łóżek, korzysta z firmy cateringowej (oficjalnie ma prowadzić głodówkę - przyp. red.), otrzymał paczkę żywnościową w dniu przyjęcia do Zakładu Karnego, ma odwiedziny każdego dnia oraz może dzwonić do 5 godzin dziennie. Stonoga stwierdził, że informację przekazali mu funkcjonariusze z jednostki.Informacje te postanowił sprawdzić Mariusz Gierszewski z Radia Zet, pisząc w tej sprawie do Służby Więziennej. Odpowiedź opublikował w mediach społecznościowych. Służba Więzienna zaprzecza doniesieniom Stonogi.

"Żaden osadzony przebywający w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych nie użytkuje w celi mieszkalnej 42-calowego telewizora. Żaden osadzony nie korzysta z usług zewnętrznej firmy cateringowej. Nie odnotowano sytuacji, w której jakikolwiek osadzony korzystałby z aparatu telefonicznego dłużej niż regulują to przepisy" - poinformowała red. Gierszewskiego Służba Więzienna.


Ale to nie koniec. Stonoga twierdzi, że ma rację i ogłosił, że zapłaci 100 tys. zł funkcjonariuszowi służącemu w Zakładzie Karnym, który potwierdzi to przed kamerą, a także po 10 tys. zł dla osoby z rodziny osadzonych, która "przekaże informacje nt. sposobu warunków w jakich odbywał karę Maciej Wąsik do dnia 15.01.2024r.".

O tym, że Maciej Wąsik ma w celi telewizor, informowano ostatnio na manifestacji przed zakładem karnym. Wskazywano, że "ma cztery programy, w tym Telewizję Trwam". Przepisy, jakie obowiązują w więzieniach, zazwyczaj pozwalają osadzonym mieć telewizor za zgodą władz jednostki, ale odbiorniki TV nie mogą być większe niż 19-calowe.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×