2019-12-31T15:57:00+01:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Kościół i społeczeństwo. W 2019 roku najchętniej czytaliście... o księdzu-raperze!

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
3
0
3

Podsumowujemy 2019 rok, a więc prezentujemy 10 najpopularniejszych artykułów z działu "Kościół i Społeczeństwo", jakie ukazały się w portalu eOstrołęka przez ostatnie 365 dni. Najchętniej czytaliście o księdzu Adamie Ulatowskim, który... został raperem.

10. Ich pierwsze parafie. Nowi księża z naszej diecezji otrzymali nominacje

Kapłani neoprezbiterzy, którzy w tym roku przyjęli święcenia, otrzymali dekrety na swoje pierwsze parafie. Pochodzący z Ostrołęki ks. Sebastian Urbański posługiwał będzie w Łomży, a nowi księża trafią też do parafii m.in. w Ostrołęce, Myszyńcu, Baranowie i Łysych.

9. Nowi kapłani w diecezji łomżyńskiej. Wśród nich - ks. Sebastian Urbański z Ostrołęki

Diecezja łomżyńska od tego roku ma dziesięciu nowych kapłanów, w tym także księdza Sebastiana Urbańskiego z Ostrołęki. Dziesięciu diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży przyjęło święcenia prezbiteratu podczas uroczystej Eucharystii w Łomży.

8. Ostrołęczanka dziewicą konsekrowaną

W Sanktuarium pw. św Antoniego Padewskiego w Ostrołęce odbyła się uroczystość Konsekrowania Dziewicy. W uroczystym nabożeństwie, któremu przewodniczył biskup Janusz Stepnowski udział wzięli najbliżsi konsekrowanej oraz przedstawiciele wspólnot Alfa i Odnowa w Duchu św. „Brama Pana”.

7. Siedmiu nowych kandydatów na księży. Wśród nich alumn z parafii Myszyniec

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży zainaugurowano kolejny rok akademicki. Wśród alumnów pierwszego roku jest również mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

6. Kolejny przebój z pielgrzymki na Jasną Górę! Poznała go już cała Polska [WIDEO]

Przeboje, które na Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę śpiewają Marta i Mateusz, obiegły już cały kraj. "Mama ostrzegała" w wersji pielgrzymkowej to hit, o którym pisały już nawet największe ogólnopolskie media. Zobaczcie to ciekawe wykonanie.

5. Zmiany personalne w diecezji łomżyńskiej. Także w Ostrołęce i powiecie

O zmianach personalnych księży w parafiach z Ostrołęki i powiatu zawsze czytacie chętnie. Nie inaczej było tym razem.

4. Śmierć kleryka w seminarium. Prokuratura ujawnia szczegóły

Tragiczna śmierć kleryka w Seminarium Duchownym w Łomży wstrząsnęła całą diecezją łomżyńską. Śledczy potwierdzili, że doszło do samobójstwa.

3. Kuria przestrzega przed tą wspólnotą. Nie ma ona aprobaty Kościoła!

Diecezja łomżyńska przestrzega przed angażowaniem się w życie jednej ze wspólnot charyzmatycznych. Swoje historie opowiadają także osoby, które uczestniczyły w spotkaniach tego zgromadzenia.

2. Charyzmatyczne spotkanie Wojowników Maryi w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Blisko 1500 mężczyzn z całej Polski uczestniczyło w pierwszym w bieżącym roku spotkaniu charyzmatycznym organizowanym pod hasłem „Only4men”. Głównym punktem programu spotkania była konferencja poprowadzona przez księdza Dominika Chmielewskiego.

1. Rapujący ksiądz z parafii Zbawiciela Świata w Ostrołęce. To trzeba zobaczyć! [WIDEO]

Ksiądz Adam Ulatowski z parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce stał się... raperem. Razem z Heresem z zespołu Wyrwani z Niewoli nagrał kawałek pt. "Wybieraju". To prawdziwy hit, którego warto wysłuchać. I słuchaliście go bardzo często, biorąc pod uwagę dużą liczbę odsłon naszego artykułu.

Dziękujemy, że byliście z nami w 2019 roku. Zachęcamy do odwiedzania portalu w 2020 roku. A na dziś życzymy szampańskiej zabawy i wszelkiej pomyślności już od 1 stycznia!

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×