eOstroleka.pl
Polska,

Koszmar na mazowieckiej trasie. Ciężarówka zmiażdżyła dwa auta

REKLAMA
fot. Mazowiecka Policjafot. Mazowiecka Policja
REKLAMA
zdjecie 1255

11 lipca około godziny 12:40 na krajowej 62 w Łochowie doszło do dramatycznego wypadku. Ciężarówka z naczepą wpadła w poślizg i uderzyła w dwa nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy. 60-letnia kierująca Hyundaiem zginęła na miejscu, a jej pasażerka trafiła do szpitala.

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 11 lipca, tuż przed godziną 13:00 w Łochowie. Krajowa droga 62, jedna z ważniejszych tras w regionie, stała się miejscem tragedii, która wstrząsnęła całym Mazowszem.

W wypadku brały udział trzy pojazdy: ciężarowy MAN z naczepą oraz dwa samochody osobowe - BMW i Hyundai. Siła uderzenia była tak duża, że jedna z osób poniosła śmierć na miejscu zdarzenia.

Przebieg wypadku

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 64-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego, kierujący ciężarowym MANem z naczepą, na łuku drogi najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Naczepa zsunęła się na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy. W pierwszej kolejności doszło do zderzenia z BMW, a następnie z Hyundaiem. To drugie zdarzenie okazało się tragiczne w skutkach.

W Hyundaiu podróżowały dwie kobiety z powiatu wołomińskiego. 60-letnia kierująca pojazdem poniosła śmierć na miejscu zdarzenia. Siła uderzenia ciężarówki była tak duża, że pomimo natychmiastowej pomocy nie udało się jej uratować. 36-letnia pasażerka Hyundaia została przetransportowana do szpitala z obrażeniami ciała. BMW kierował 47-letni mieszkaniec powiatu warszawskiego. Mimo uczestnictwa w wypadku nie odniósł obrażeń ciała, co można uznać za szczęście w nieszczęściu.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pod nadzorem prokuratora pracowali policyjni dochodzeniowcy. Droga krajowa 62 była całkowicie zablokowana do czasu zakończenia wszystkich czynności procesowych i usunięcia pojazdów. Utrudnienia dotknęły tysięcy kierowców, którzy musieli korzystać z objazdów. Ruch na trasie został przywrócony dopiero po kilku godzinach intensywnych prac służb.

Bądźmi ostrożni!

Kolejna tragedia na Mazowszu to kolejne bolesne przypomnienie o tym, jak nieprzewidywalne mogą być sytuacje na drodze. Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych.

Zmienna pogoda i opady deszczu mogą znacząco pogorszyć warunki jazdy. Mokra nawierzchnia zmniejsza przyczepność opon, wydłuża drogę hamowania i zwiększa ryzyko poślizgu. Szczególnie dotyczy to pojazdów ciężarowych, które ze względu na swoją masę potrzebują znacznie więcej czasu na zatrzymanie.

Pamiętajmy, by dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować bezpieczną odległość od innych pojazdów. Kierujmy z głową - na drodze nie jesteśmy sami.

REKLAMA
zdjecie 1255

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
 14  15 dk16  17  18 dk19  20
 21  22  23  24  25 dk26  27
 28  29  30  31  1  2  3
×