2012-02-02T13:20:00+01:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę: Pierwsze czuwanie na Jasnej Górze [VIDEO]

REKLAMA
zdjecie 1391
zdjecie 1391
Ksiądz Stanisław Małkowski (fot. krucjatazaojczyzne.pl) Ksiądz Stanisław Małkowski (fot. krucjatazaojczyzne.pl)
REKLAMA
Polska: W nocy z 27 na 28 stycznia, na Jasnej Górze, odbyło się czuwanie modlitewne Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. W Kaplicy Cudownego Obrazu zgromadzili się wierni z całego kraju, w tym rodziny z dziećmi, młodzież, kapłani, siostry zakonne. Włączyli się oni w comiesięczną modlitwę Instytutu Prymasowskiego w intencji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim pod przewodnictwem przeora Jasnej Góry, o. Romana Majewskiego. Następnie modlitwę różańcową poprowadził Dyrektor Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, o. Bogumił Schab. Rozważania do poszczególnych tajemnic, napisane przez członkinie Instytutu Prymasowskiego, oparte były na tekstach Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia. Poszczególne „dziesiątki” przeplatane były pieśniami o Matce Najświętszej i patriotycznymi.

Po modlitwie tajemnicami radosnymi i światła, uczestnicy wysłuchali katechezy zaproszonego przez oo. paulinów, ks. Łukasza Kadzińskiego. Opierając się na 1 Księdze Samuela, przypomniał on o konieczności udzielenia Bogu odpowiedzi pełnej wiary. W naszych czasach, naznaczonych totalitaryzmem i cywilizacją śmierci, a jednocześnie tak obfitą łaską Boga objawiającego Swoje miłosierdzie, tą odpowiedzią jest również Krucjata Różańcowa. Jej członkowie chcą przez osobiste zawierzenie Chrystusowi i ufną modlitwę umożliwić Bogu swobodne posługiwanie się nimi dla ratowania Ojczyzny.

O północy została odprawiona Msza Święta w intencji Polski wiernej Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Eucharystii przewodniczył wspomniany ks. Łukasz Kadziński. Ojciec Bogumił Schab w imieniu Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i oo. Paulinów powitał przybyłych kapłanów: ks. Stanisława Małkowskiego, ks. Zenona Gąsiorowskiego, ks. Jana Spólnego, ks. Henryk Ocha i ks. Jacka Gomulskiego.

Homilię wygłosił ksiądz Małkowski, kapelan „Solidarności”, przyjaciel bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Rozwinął w niej prośbę ze Ślubów Jasnogórskich: aby Polska stała się rzeczywistym królestwem Chrystusa i Maryi. W odpowiedzi na wysłuchane kazanie, o. Schab wraz ze zgromadzonymi odnowił Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. Do Mszy Świętej służyło wielu lektorów, towarzyszyła jej oprawa scholi.

Po Mszy Świętej odmówiono pozostałe 2 części różańca. Modlitwę zakończyło wezwanie patronów naszej Ojczyzny w Litanii Narodu Polskiego i błogosławieństwo udzielone przez wszystkich obecnych kapłanów.

W przyszłym miesiącu kolejne czuwanie. Szczegóły wkrótce.
[źródło: krucjatazaojczyzne.pl]
REKLAMA
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×