zdjecie 2262
2019-01-25T10:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kulik wbija szpilkę posłowi Czartoryskiemu. I pyta: skąd ten nawyk?

REKLAMA
REKLAMA

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik na wczorajszej sesji rady miasta postanowił posłać kąśliwą uwagę na temat internetowych wpisów posła Arkadiusza Czartoryskiego. Włodarza naszego miasta dziwią niektóre rzeczy, jakie polityk PiS publikuje w mediach społecznościowych.

Poseł Arkadiusz Czartoryski lubi chwalić się tym, co aktualnie "wywalcza" dla Ostrołęki, chętnie dyskutuje też z internautami. W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że to właśnie po rozmowach z posłem, przyznano środki na dalszą rozbudowę portu nad Narwią. Do tej informacji odniósł się właśnie Łukasz Kulik.

- Chcę państwu powiedzieć, że jestem pełen podziwu niektórych polityków,którzy brylują w mediach społecznościowych, mówiąc o swoich dokonaniach. Pytanie: co idzie dalej za tymi dokonaniami? W tym tygodniu usłyszałem, że będziemy mieć piękny port. W czwartek pan poseł (Arkadiusz Czartoryski - przyp. red.) po rozmowie z panem ministrem zagwarantował środki na rozbudowę portu. Prosiłbym państwa, żebyśmy pewne informacje przedstawiali powściągliwie, ponieważ w poniedziałek byli u nas przedstawiciele Wód Polskich, którzy wyrazili taką wolę, czy miasto mogłoby wydać dodatkowe środki na oświetlenie i monitoring portu i o tym rozmawialiśmy. Jako prezydent uznałem, że takie zapewnienie mogę dać, bo to nie są duże koszty, zakup trzech latarni i podłączenia kamery do monitoringu. Ze strony Wód Polskich dostałem zapewnienie, że jeżeli ten port będzie monitorowany, to oni wybudują nam ten pomost w Ostrołęce. Cieszę się bardzo z tej inicjatywy, ale przez ostatnie 12 lat nie o takim porcie rozmawialiśmy. Na razie rozmawiamy o małych rzeczach - wyjaśniał prezydent Łukasz Kulik.

Włodarz miasta Ostrołęki podkreślił, by nie traktować jakichkolwiek sukcesów jednoosobowo. Mówił też o pewnym nawyku, który doskonale poznaliśmy na przestrzeni ostatnich lat. A mianowicie - swoiste "brawo ja".

- Pan poseł pojechał do Warszawy i generalnie "są pieniądze", ale różnie można napisać w mediach, na razie mówimy o trzech latarniach i kamerze. Nie budujmy takich oczekiwań, na które na razie nie ma pokrycia. U pana posła przeczytałem też, że budowa Muzeum Żołnierzy Wyklętych jest na ukończeniu. Dziwi mnie to bardzo, bo to nie pan poseł, a pan wiceminister Sellin i minister Gliński są za to odpowiedzialni. Nie wiem skąd się bierze taki nawyk, że "ja załatwiłem, ja pojechałem, ja zrobiłem". Tak naprawdę nad każdą uchwałą pracują dziesiątki osób, a o efektach informujemy na końcu. I nie zawsze jest to efektem wizyty pana posła. Wydatkowanie środków ministerialnych planowane było dużo wcześniej. Powściągliwie traktujmy niektóre doniesienia, które mijają się z prawdą w bardzo dużym stopniu - zakończył Kulik.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
dk19  20  21  22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×