zdjecie 3009
2019-02-20T15:50:06+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kulisy rozmów prezydenta i Caritas. "Nie było wzmianki o rozwiązaniu umowy"

REKLAMA
REKLAMA
3
2
109

Sprawa rozwiązania umowy użyczenia budynków, które miały być przeznaczone na hospicjum dla nieuleczalnie chorych wciąż budzi dużo emocji w Ostrołęce. Był już list odczytany w parafiach, oświadczenie prezydenta miasta, a my zapytaliśmy w Caritas, jak wyglądały rozmowy z Łukaszem Kulikiem.

Przypomnijmy, prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik wypowiedział umowę użyczenia budynków przy ul. Kościuszki (po dawnej komendzie policji) dla Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Decyzja wzbudziła wiele kontrowersji. W ostrołęckich parafiach odczytano list Caritasu, informujący o narażeniu na straty w związku z wypowiedzeniem. Z kolei prezydent Łukasz Kulik wydał oświadczenie, w którym poinformował, że na terenie byłej komendy ma powstać nowe przedszkole i żłobek, a także Dzienny Dom Seniora. Zapewnił także, że rozmawiał z przedstawicielami Caritasu o tym, że miasto stara się pozyskać budynek po starym szpitalu przy ul. Sienkiewicza, gdzie Caritas mógłby prowadzić hospicjum i to w większym wymiarze, niż planowany przy ul. Kościuszki.

Były wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha w interpelacji do Łukasza Kulika wyraźnie stwierdził, że wypowiedzenie umowy odbyło się bez żadnych wcześniejszych rozmów. Zapytaliśmy w Caritas Diecezji Łomżyńskiej, w jaki sposób przebiegały styczniowe rozmowy.

- 7 stycznia br. z naszej inicjatywy odbyło się spotkanie w Urzędzie Miasta z Panem Prezydentem Łukaszem Kulikiem dotyczące uzyskania zgody na wykorzystanie istniejącego parkingu przy ulicy Tadeusza Kościuszki w celu planowanej budowy Hospicjum. Podczas tego spotkania nie było żadnej wzmianki o rozwiązaniu umowy użyczenia - poinformował nas ks. Andrzej Mikucki, dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×