eOstroleka.pl
Region, O TYM SIĘ MÓWI

Kurpie Razem pojechali do stolicy. Mocny głos na spotkaniu rolników [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 8155
REKLAMA
zdjecie 8155

Rolnicy z grupy Kurpie Razem pojechali do Warszawy na spotkanie dotyczące założenia związku rolników, ale opuścili je przedwcześnie. - Zawiedliśmy się - przyznają w mediach społecznościowych.

Kurpie Razem zostali zaproszeni na spotkanie, które odbywało się w Warszawie, a zorganizowane zostało przez Julitę Olszewską, znaną już na całą Polskę rolniczkę. Celem tego spotkania miało być założenie oddolnego związku, który będzie prawdziwie reprezentował rolników.

Ośmioosobowa grupa rolników z grupy Kurpie Razem pojechała do stolicy. - Zawiedliśmy się. W spotkaniu brali udział ludzie, którzy gdzieś już byli powiązani a to z różnymi organizacjami rolniczymi, a to politycznie, z różnymi zrzeszeniami. Nie mogliśmy się na to zgodzić - słyszymy na nagraniu w mediach społecznościowych.

Pokazano też nagranie z wystąpienia, jakie jeden z rolników z grupy Kurpie Razem wygłosił w Warszawie. W ocenie grupy Kurpie Razem, powinny być tworzone struktury nowego związku od poziomu gmin.

- Jeżeli będziemy w nieskończoność wychodzili na ulicę, to wiecie do czego dojdzie? To nie Tusk, nie policja, tylko społeczeństwo wywrze taką presję na władzy, by wyszli i nas spałowali, a wystarczy jeden precedens. Jeżeli chcecie budować strukturę w swoich gminach to zastanówcie się nad tym, żeby przekonać ludzi, że jesteście mili, uczciwi i pracowici - powiedział rolnik, dodając:

Wiecie, jak my zrobiliśmy? Blokowaliśmy drogę, żeby ludziom rozdać ulotkę, ciasteczko, tam były nasze lokalne wyroby. I ci ludzie powiedzieli: fajnie protestujecie! Nie wyjeżdżaliśmy bezsensownie blokować drogi.

Jak dodał rolnik, w okręgu Kurpie Razem zakładają już siódmą grupę, "bo ludzie powiedzieli, że to są ludzie, którzy mają misję i działają pokojowo". Skrytykowali też godzinę, w jakich często organizowane są protesty rolnicze, wskazując, że środa o 11:00 to nie jest najlepszy termin, a lepsza byłaby np. sobota.

"Naszym celem jest zainspirować innych do działania w swoich gminach tak aby faktycznie oddolnie stworzyć rolniczy związek producentów rolnych. Nie godzimy się na to by tworzyli go ludzie od dawna związani z systemem. Po przemowie kolegi Łukasza, opuściliśmy spotkanie. Bez wspólnego działania nie można osiągnąć zmiany" - czytamy w mediach społecznościowych Kurpi Razem.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×