2018-02-06T12:02:01+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Kurpiowski zespół „Pod Borem” z Zawad wystąpił we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

W styczniu zespół folklorystyczny „Pod Borem” z Zawad koncertował przed wrocławską publicznością. Artyści pojechali do stolicy Dolnego Śląska na zaproszenia Związku Ukraińców w Polsce. Kurpiowscy artyści uczestniczył w cyklu imprez ekumenicznych oraz spotkań mniejszości narodowych tam mieszkających.

- Uczestniczyliśmy we mszy w katedrze greckokatolickiej św. Wincentego, gdzie obok egzotycznego dla nas ceremoniału, usłyszeliśmy przepiękne śpiewy cerkiewne chórów z Wrocławia i Lwowa. Po mszy, procesyjnie, z udziałem biskupów kościoła  rzymskokatolickiego i augsbursko - protestanckiego przeszliśmy wraz z uczestnikami uroczystości nad brzeg Odry, gdzie wzięliśmy udział w  ekumenicznym „Święcie Jordanu” czyli święceniu wody. Koncertowaliśmy na „Kutii Wrocławskiej”, corocznym spotkaniu przedstawicieli  mniejszości narodowych mieszkających na Dolnym Śląsku, biskupami i władzami miasta Wrocławia - wspominają członkowie zespołu.

Ponadto uczestnicy wyjazdu zwiedzili wrocławskie ZOO, a w nim przede wszystkim fascynujące Afrykanarium. Wzięli udział w koncercie „Radosne kolędowanie” w Oratorium Marianum w kompleksie zabytkowych budynków Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkali się z przedstawicielami organizatora wyjazdu na wspólnej kolacji. Była to okazja do zacieśnienia więzów, wspólnej zabawy i wspólnego koncertowania oraz wzajemnych podziękowań.

- W międzyczasie znaleźliśmy chwilę, aby zaśpiewać i zatańczyć na wrocławskim Rynku - dodaje kurpiowski zespół.

Ostatniego dnia pobytu zwiedzili jeszcze Panoramę Wrocławską i z wyruszyli w drogę powrotną na Kurpie.

- Za zaproszenie i zapewnienie nam świetnych warunków i dodatkowych atrakcji chcemy podziękować przede wszystkim p.  Igorowi Salomonowi, prezesowi zarządu  Oddziału Wrocławskiego Związku Ukraińców w Polsce, głównemu organizatorowi tych wszystkich uroczystości - przekazuje zespół Pod Borem.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31