zdjecie 5035
zdjecie 5035
2018-02-06T12:02:01+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Kurpiowski zespół „Pod Borem” z Zawad wystąpił we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

W styczniu zespół folklorystyczny „Pod Borem” z Zawad koncertował przed wrocławską publicznością. Artyści pojechali do stolicy Dolnego Śląska na zaproszenia Związku Ukraińców w Polsce. Kurpiowscy artyści uczestniczył w cyklu imprez ekumenicznych oraz spotkań mniejszości narodowych tam mieszkających.

- Uczestniczyliśmy we mszy w katedrze greckokatolickiej św. Wincentego, gdzie obok egzotycznego dla nas ceremoniału, usłyszeliśmy przepiękne śpiewy cerkiewne chórów z Wrocławia i Lwowa. Po mszy, procesyjnie, z udziałem biskupów kościoła  rzymskokatolickiego i augsbursko - protestanckiego przeszliśmy wraz z uczestnikami uroczystości nad brzeg Odry, gdzie wzięliśmy udział w  ekumenicznym „Święcie Jordanu” czyli święceniu wody. Koncertowaliśmy na „Kutii Wrocławskiej”, corocznym spotkaniu przedstawicieli  mniejszości narodowych mieszkających na Dolnym Śląsku, biskupami i władzami miasta Wrocławia - wspominają członkowie zespołu.

Ponadto uczestnicy wyjazdu zwiedzili wrocławskie ZOO, a w nim przede wszystkim fascynujące Afrykanarium. Wzięli udział w koncercie „Radosne kolędowanie” w Oratorium Marianum w kompleksie zabytkowych budynków Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkali się z przedstawicielami organizatora wyjazdu na wspólnej kolacji. Była to okazja do zacieśnienia więzów, wspólnej zabawy i wspólnego koncertowania oraz wzajemnych podziękowań.

- W międzyczasie znaleźliśmy chwilę, aby zaśpiewać i zatańczyć na wrocławskim Rynku - dodaje kurpiowski zespół.

Ostatniego dnia pobytu zwiedzili jeszcze Panoramę Wrocławską i z wyruszyli w drogę powrotną na Kurpie.

- Za zaproszenie i zapewnienie nam świetnych warunków i dodatkowych atrakcji chcemy podziękować przede wszystkim p.  Igorowi Salomonowi, prezesowi zarządu  Oddziału Wrocławskiego Związku Ukraińców w Polsce, głównemu organizatorowi tych wszystkich uroczystości - przekazuje zespół Pod Borem.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×