zdjecie 5128
zdjecie 5128
2021-01-13T10:33:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

„Kurpiowskie weto” – ostrołęcki sprzeciw wobec przedłużającym się restrykcjom [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
3
15

Kurpie idąc za przykładem przedsiębiorców z południa Polski zaczynają coraz wyraziściej wyrażać swój sprzeciw wobec przedłużającym się restrykcjom wprowadzonym w związku z epidemią koronawirusa. Pierwszym z namacalnych dowodów rodzącego się buntu jest inspirowana przez Górali akcja „Kurpiowskie weto”.

„Kurpiowskie weto” to odpowiedź na protest z południowej części Polski – „Góralskie weto”, które jest wyrazem sprzeciwu hotelarzy, restauratorów i innych przedsiębiorców, którzy od wielu miesięcy nie mogą oferować swoich usług lub świadczenie ich jest mocno ograniczone w związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd w ramach walki z epidemią koronawirusa. Przedsiębiorcy ryzykując postępowanie mandatowe m.in. otwierają swoje lokale gastronomiczne dla klientów, twierdząc, że muszą zacząć zarabiać, by przetrwać, bo wsparcie proponowane przez rząd w ramach kolejnych „tarczy antykryzysowych” jest niewystarczające.

Pierwsze namacalne oznaki buntu przedsiębiorców wobec przedłużających się restrykcji pojawiają się także w Ostrołęce. W witrynie jednego ze sklepów znajdujących się na Starym Mieście przy ulicy Głowackiego znalazło się hasło o „Kurpiowskim wecie”.

KURPIOWSKIE WETO

 

 

 

Czy nie jest tak, że bardziej niż wirusa obawiasz się mandatu, obostrzeń, utraty pracy, środków do życia? Kto stanowi dla ciebie większe zagrożenie, wirus czy elity u władzy? Najwyższy czas, byś zdjął kaganiec i walczył o godność, wolność i prawdę.

 

- głosi napis na sklepowej witrynie.

Autor tego wpisu nie jest znany. Właściciel sklepu, z którym rozmawialiśmy, twierdzi, że „ktoś to namalował”, a jemu ten fakt nie przeszkadza. Sam uważa hasło z witryny za sensowne i niepozbawione racji. Co ważne, sklep ten nie jest objęty surowymi restrykcjami ograniczającymi działalność handlową, właściciel jednak wyraża solidarność z innymi przedsiębiorcami z Ostrołęki i nie tylko, stojącymi u progu bankructwa powodowanego przedłużającym się lockdownem.

Jak na razie jest to jedyna tego rodzaju forma protestu w naszym regionie. Nie wykluczone jednak, że w miarę upływu czasu będą pojawiały się kolejne tego typu akcje.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×