eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Kurs samoobrony "Bądź Bezpieczna": Psycholog, dietetyk i trening samoobrony! [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9752
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Zajęcia z dietetykiem i psychologiem to jeden z aspektów kursu samoobrony dla pań “Bądź Bezpieczna” organizowanego przez ostrołęcką policję.

W bieżącej, XIX edycji kursu samoobrony “Bądź Bezpieczna” udział bierze 30 pań z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Do udziału w zajęciach odbywających się w ubiegłym tygodniu zaproszono psychologa oraz dietetyk. Podczas spotkania rozmawiano o sytuacji kryzysowej wskazując, m.in. na zachowanie osoby pokrzywdzonej oraz metodach zapobiegania im.

W trakcie zajęć wskazano także na zachowania, które mogą pomóc kobietom w sytuacji zagrożenia, m.in. ze strony agresywnej osoby. Analizowano również typy ofiar oraz ich więzi emocjonalne ze sprawcą. Zwrócono uwagę na to, że pewne cechy osób czy ich zachowanie mają wpływ na zwiększenie prawdopodobieństwa stania się ofiarą.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Kolejne zajęcia na kursie samoobrony „Bądź Bezpieczna” dotyczyły zdrowego odżywiania. Poprowadziła je doświadczona dietetyk Aleksandra Łuszczek. Prowadząca w sposób bardzo interesujący i praktyczny omówiła zasady zdrowego odżywiania, złe i dobre nawyki żywieniowe oraz wskazała sposoby w jaki sposób tracić kilogramy by nie ucierpiało na tym nasze zdrowie, oraz jak utrzymać stabilną masę ciała.

Duża część zajęć poświęcona została pytaniom od uczestniczek szkolenia. Dotyczyły ona przede wszystkim godzin posiłków, produktów żywieniowych oraz ich wartości. Na zakończenie spotkania uczestniczki otrzymały ulotki zdrowego odżywiania.

Po zakończonym szkoleniu panie udały się na trening z samoobrony.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×