2015-10-15T10:23:43+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

KusyChallange: Gimnazjaliści z „jedynki” rzucają wyzwanie mieszkańcom Ostrołęki [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
Trzy ostrołęckie szkoły otrzymały od Gimnazjum nr 1 wyzwane KusyChallange, zachęcając w ten sposób swoich kolegów do aktywnego spędzania wolnego czasu i uprawiania sportu. Do udział w wyzwaniu zaprosili także mieszańców Ostrołęki.

W środę, 14 października – gdy zwyczajowo już z okazji Dnia Nauczyciela zajęcia w szkołach mają nieco luźniejszą formułę – uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Janusza Kusocińskiego licznie zgromadzili się na boisku. Społeczność uczniowska, nauczyciele osoby zaprzyjaźnione ze szkołą oraz uczestnicy międzynarodowego projektu Erasmus + wzięli udział w grach i zabawach sportowych oraz kibicowali uczniom „jedynki” podczas meczu klas piłkarskich.

W ten sposób propagowali ideę ruchu, który jest niezwykle ważny dla zdrowia. W wolnej chwili można było również obejrzeć prezentacje o tematyce prozdrowotnej, których autorami byli tegoroczni adepci szkoły. Na zakończenie imprezy wszyscy jej uczestnicy zatańczyli wspólnie zumbę.

Na tym jednak nie zakończyło się ich działanie, którego głównym celem było zachęcenie innych do podjęcia wyzwania i wysiłku pracy nad sobą. Dlatego, jako spadkobiercy spuścizny swojego patrona, zachęcają do aktywności fizycznej inne szkoły oraz instytucje. Na wzór popularnego w ubiegłym roku ice bucket challenge rzucili symboliczną rękawicę i wezwali wszystkich do propagowania sportowego stylu życia. Podjęcie tego wyzwania przyniesie same korzyści i zapewni dobrą zabawę.
- Mamy nadzieję, że trzy szkoły, wytypowane przez nas do podjęcia tego wyzwania, przyłączą się do zapoczątkowanej przez nas akcji i udowodnią ostrołęczanom, że warto żyć zdrowo. Nagrodą za podjęcie wyzwania będzie możliwość wytypowania kolejnych szkół bądź instytucji do udziału w #kusychallenge. Mamy nadzieję, że idee sportu pozwolą się zjednoczyć wszystkim ostrołęczanom we wspólnej zabawie – mówią pomysłodawcy wyzwania z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2