eOstroleka.pl
Region,

Łomża: Zatrzymano morderców wiceprezydenta Krzysztofa Choińskiego?

REKLAMA
zdjecie 5445
fot. podlaska.policja.gov.pl fot. podlaska.policja.gov.pl
REKLAMA
zdjecie 5445
Czterej mieszkańcy Łomży podejrzewani o zabójstwo 53-letniego byłego wiceprezydenta tego miasta wpadli w ręce policji. W piątek zostaną doprowadzeni do łomżyńskiej Prokuratury Okręgowej.

Wczoraj około południa policjanci zatrzymali na ulicy trzech mieszkańców Łomży w wieku 23, 24 i 43 lata. Również wczoraj w Orzyszu zatrzymany został kolejny, 28-letni mieszkaniec Łomży. Cała czwórka podejrzewana jest o zabójstwo 53-letniego byłego wiceprezydenta Łomży, którego ciało w minioną środę odnalezione zostało na łące w okolicach Rybna.

Szeroko zakrojone działania operacyjne i procesowe, które natychmiast po otrzymaniu sygnału o tej zbrodni podjęli policjanci z Komend Miejskiej w Łomży i Wojewódzkiej w Białymstoku doprowadziły w ciągu doby do ustalenia i zatrzymania czterech podejrzewanych. Wszyscy mieli już za sobą przeszłość kryminalną i noc spędzili w policyjnym areszcie.

Dotychczasowe wstępne ustalenia wskazują, że sprawcy w jednym z domów na terenie Łomży dotkliwie pobili swoją ofiarę, a następnie wywieźli go samochodem kilkanaście kilometrów dalej. Konającego bez udzielenia pomocy porzucili na łące koło Rybna.

Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej na tle rabunkowym. Dzisiaj cała czwórka zostanie doprowadzona do prokuratury. Okoliczności tego zdarzenia oraz motywy działania sprawców szczegółowo wyjaśnia policja z Łomży pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Okręgowej.

Więcej wydarzeń kryminalnych znajdziesz w dziale policyjnym


[źródło: podlaska.policja.gov.pl]
Kalendarz imprez
luty 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17  18 dk19 dk20  21 dk22
dk23  24  25 dk26  27 dk28  1
×