eOstroleka.pl
Polska,

Ludzie ostrołęckiej PO w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Okazuje się, że praktyki zatrudniania swoich ludzi w rządzącej koalicji nie dotyczą tylko PSL. Listę 47 osób zatrudnionych w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych, blisko związanych z Platformą Obywatelską, opublikowała „Gazeta Wyborcza”.

Wśród zatrudnionych w tej instytucji jest wielu członków Platformy Obywatelskiej ze stołecznej komórki partii, ale także rodziny polityków PO (żony, córki i dalsza rodzina), byli pracownicy partii i jej klubu parlamentarnego, a także radni Platformy ze stolicy. Znaleźli się tam również Anna Cichoń i Klaudiusz Ostrowski, członkowie ostrołęckiej PO.

Informacje podawane przez „GW” zawierają imiona i nazwiska osób, które pracują w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych z nadania partyjnego. Można zażartować, że podobne standardy panują na ulicy Jagiellońskiej w Warszawie, bowiem Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Środków Unijnych od siedziby firmy Elewarr dzieli zaledwie kilkaset metrów, obie instytucje mieszczą się właśnie na warszawskiej Pradze Północ.

Ujawnienie taśm nagranych przez współpracowników Władysława Serafina otworzyło front wielkiej debaty na temat obsadzania funkcji publicznych i miejsc w spółkach przy użyciu partyjnego klucza. Sprawa doprowadziła do dymisji ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Okazuje się, że sprawa nie dotyczy tylko mniejszego koalicjanta, a naganne procedury charakteryzują także Platformę Obywatelską.


[źródło: Gazeta Wyborcza / mypis.pl]

REKLAMA
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20 dk21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×