2020-07-08T16:53:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Maciej Kleczkowski zarabia przy projekcie Multicentrum. Prezydent: "Wynagrodzenie adekwatne"

REKLAMA
REKLAMA
2
13
86

Wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski jako przewodniczący zespołu ds. utworzenia Multicentrum w Ostrołęce zarobił przez osiem miesięcy ponad 24 tysiące złotych - wynika z odpowiedzi, jakiej Łukasz Kulik udzielił radnej Ewie Żebrowskiej-Rosak. Prezydent Ostrołęki uważa, że to adekwatne wynagrodzenie i... przypomina zarobki męża radnej, który projektem Multicentrum kierował w poprzedniej kadencji samorządu. Padły również kwoty, jakie pobierał poprzedni zespół.

Czym zajmuje się wiceprezydent?

O Macieju Kleczkowskim w obecnej kadencji samorządu jest naprawdę głośno. W styczniu 2020 roku został (na ten moment nieprawomocnie) skazany na 10 tysięcy złotych grzywny za zatajenie prawdy w oświadczeniach majątkowych, jakie składał jako radny i wiceprezydent. Później doszło do serii dziwnych publikacji w mediach społecznościowych: wiceprezydent recytował wiersz, ostrzygł się (w zasadzie zrobiła to jego partnerka) podczas transmisji na żywo, aż w końcu wrzucił do sieci zdjęcie "śniadanka", które odebrane zostało przez internautów mocno dwuznacznie. Wiceprezydent przeprosił, choć "śniadanko" pozostawiło niesmak.

Mieszkańcy naszego miasta wstydzą się, że taka osoba reprezentuje nas, a niemieszkańcy naszego miasta po prostu śmieją się z nas, że mamy takiego wiceprezydenta

- mówiła radna Ewa Żebrowska-Rosak podczas jednej z sesji rady miasta, pytając o to, czym w zasadzie zajmuje się wiceprezydent Ostrołęki w Urzędzie Miasta. Poproszono ją, by w tej sprawie złożyła interpelację.

Zapytała w niej o obowiązki wiceprezydenta: jaki obszar w Urzędzie Miasta nadzoruje, jaki posiada zakres czynności, jakie projekty realizuje i w jakiej wysokości pozyskał na ten cel środki zewnętrzne oraz jaka jest jego rola w realizacji projektu Multicentrum i czy pobiera z tego tytułu wynagrodzenie (jeżeli tak, to w jakiej wysokości)?

Odpowiedź na interpelację radnej liczyła... 11 stron. Piotr Potulski odpisał, że wiceprezydent wykonuje zakres czynności określony w Regulaminie Organizacyjnym Urzędu Miasta Ostrołęki. Wypisanie wszystkich czynności zajęło kierownikowi Biura Prasowego Urzędu Miasta Ostrołęki ponad osiem stron. W sprawie projektu Multicentrum poinformowano, że Maciej Kleczkowski pobiera wynagrodzenie, lecz nie poinformowano w jakiej kwocie. W odpowiedzi podano za to kwoty, jakie pobierał poprzedni zespół, którym kierował Mirosław Rosak - mąż radnej Ewy Żebrowskiej-Rosak.

Najwidoczniej radnej nie usatysfakcjonowała obszerna odpowiedź Potulskiego, gdyż złożyła kolejną interpelację w sprawie wiceprezydenta Kleczkowskiego:

W nawiązaniu do odpowiedzi na moją interpelację z dnia 2 czerwca 2020 roku oraz brakiem konkretnych informacji dotyczących wykonywanych obowiązków przez Wiceprezydenta Miasta Macieja Kleczkowskiego, ponownie proszę o udzielenie odpowiedzi na postawione przez mnie pytania: Jaki obszar w Urzędzie Miasta nadzoruje? Konkretnie, które wydziały UM oraz miejskie jednostki organizacyjne podlegają wiceprezydentowi? Jakie projekty realizuje i w jakiej wysokości pozyskał na ten cel środki zewnętrzne? W jakiej wysokości wynagrodzenie pobrał do chwili obecnej i jakie pobiera nadal z tytułu koordynowania projektu pn. „Utworzenie Centrów Kompetencji Technologii Informacyjno - Komunikacyjnych w Ostrołęce (Polska) i Mosty (Białoruś)"?

- dopytywała radna Prawa i Sprawiedliwości. Jest już odpowiedź na jej interpelację.

Struktura zadaniowa

Obecnie funkcjonujący podział kompetencji w Urzędzie Miasta Ostrołęki zmienił się ze struktury „kompetencyjnej" (w której każdy z Wiceprezydentów miał przypisane określone wydziały), w strukturę zadaniową, w której wszyscy urzędnicy Urzędu Miasta Ostrołęki zostali przypisani do realizacji konkretnych zadań czy wydawania konkretnych decyzji

- wyjaśnia prezydent Łukasz Kulik.

Zadania i decyzje zostały podzielone na cztery poziomy ważności i przypisane pod względem rangi do kompetencji:

  • Głównych Specjalistów / Inspektorów w danych wydziałach,
  • Dyrektorów Wydziału,
  • Wiceprezydenta,
  • Prezydenta,

W mojej ocenie zmiana struktury z typowo "urzędowej" na "zadaniową" już przynosi lepsze efekty, chociażby w zakresie terminów rozpatrywania niektórych spraw czy wydawania aktów prawnych. Jednak po 12 latach funkcjonowania proces ten wymaga jeszcze dopracowania, a dodatkowo wdrożenia w Urzędzie Miasta Ostrołęki rozwiązań z zakresu planowania strategicznego oraz kontroli realizacji zadań. Do tej pory takie rozwiązania nie funkcjonowały, a w połączeniu z przestarzałą infrastrukturą informatyczną nie pozwala na wydajne funkcjonowanie Urzędu. Jeśli zaś chodzi o miejskie jednostki, to podlegają one bezpośrednio mojej osobie

- dodał prezydent Ostrołęki.

Wynagrodzenie za Multicentrum

Wiceprezydent Maciej Kleczkowski odpowiada za realizację projektu „Utworzenie centrów technologii informacyjno - komunikacyjnych i edukacji w Ostrołęce (Polska) i Mostach (Białoruś)", czyli projektu Multicentrum. Jak poinformował prezydent Łukasz Kulik, Kleczkowski wraz z całym nowo powołanym zespołem, w okresie sierpień - wrzesień 2019 nie pobierał wynagrodzenia, natomiast w okresie październik 2019 - maj 2020, w związku z pełnieniem funkcji koordynatora w/w projektu, otrzymał wynagrodzenie w łącznej wysokości 24 311,35 zł brutto (środki te pochodzą z pieniędzy unijnych przewidzianych na wynagrodzenie dla zespołu).

Łukasz Kulik, choć nie był o to pytany, postanowił porównać te zarobki do poprzedniego zespołu ws. Multicentrum, którym kierował... mąż radnej - Mirosław Rosak.

Wypada porównać to z pracą zespołu kierowanego przez ówczesnego koordynatora (który w okresie marzec - grudzień 2018 zarobił 25 013.33 zł brutto). Członkowie tego zespołu pobierali wynagrodzenie jeszcze przed uruchomieniem samego projektu i finansowania z pieniędzy unijnych, a więc wynagrodzenia te w okresie marzec - listopad 2018 obciążyły bezpośrednio budżet miasta kwotą prawie 110 tys. zł. Nadmienię, że zespół projektowy przez pięć miesięcy (marzec - sierpień 2018) pobierał wynagrodzenie, mimo iż oficjalnie został powołany dopiero dnia 24 sierpnia 2018 r., na podstawie zarządzenia nr 283/2018 ówczesnego Prezydenta Miasta Ostrołęki

- podkreślił.

Dalej Łukasz Kulik przypomina o umowach na usługi związane z przygotowaniem i realizacją projektu Multicentrum podpisanych przez poprzedniego prezydenta. Wspomina też o wnioskach z audytu, jaki przeprowadzono po objęciu władzy przez nową ekipę.

Biorąc pod uwagę przedstawione powyżej kwoty, myślę że obecne wynagrodzenie Wiceprezydenta Macieja Kleczkowskiego oraz całego zespołu jest adekwatne do zakresu wykonywanych zadań w ramach tego projektu, a porównując je do kwot wydatkowanych przez poprzedników i zakresu prac przez nich realizowanych, z czystym sumieniem mogę odpisać, że w tej kwestii Miasto Ostrołęka w końcu gospodaruje pieniędzmi mieszkańców w sposób oszczędny i odpowiedzialny

- napisał Kulik.

Warto podkreślić, że Maciej Kleczkowski w Urzędzie Miasta Ostrołęki zarobił w 2019 roku ponad 165 tysięcy złotych, czyli dużo więcej niż sam prezydent.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~ciach trach, 17:25 08-07-2020,   35%
Radna może dopiero się dowiedziała ile jej mężu zarabiał, w końcu mają rozdzielność majątkową.
odpowiedz   •   oceń :  
~Olszewo Borki, 17:30 08-07-2020,   22%
@~ciach trach Wydaje się, że nie robią mniej niż poprzednicy, ale zarabiają o 20-30% mniej. Tylko się cieszyć.
odpowiedz   •   oceń :  
~Zapuszczona Ostrołęka, 17:40 08-07-2020,   80%
@~Olszewo Borki Nie robią mniej? Oni nie robią nic!
odpowiedz   •   oceń :  
~Olszewo Borki, 17:56 08-07-2020,   24%
@~Zapuszczona Ostrołęka A znalezienie finansowania i dokończenie, mostu, rozkopanych dróg, remont nowych dróg, reforma oświaty, restrukturyzacja zadłużonych spółek miejskich, oddłużanie miasta samo się robi
odpowiedz   •   oceń :  
~Taka prawda, 19:30 08-07-2020,   17%
@~Zapuszczona Ostrołęka Kasy o 40 proc mniej. Długi trza spłacać bo Bank nie popusci
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 19:40 08-07-2020,   81%
@~Taka prawda Jeśli trzeba spłacać dług to i trzeba mniej zarabiać.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 05:34 09-07-2020,   82%
@~Olszewo Borki Jakie 20-30% mniej zarabiają? 24 tys w 8 miesięcy to więcej Kleczkowski zarobił miesięcznie niż Rosak zarabiając 25 tys w 10 miesięcy.
odpowiedz   •   oceń :  
~podatnik, 05:57 09-07-2020,   14%
@~tępiciel lemingów Grzegorz Płocha z zatrudnienia w urzędzie miasta jako wiceprezydent minionej kadencji osiągnął dochód w wysokości 194 tys. 693 zł. a z działalności osobistej nieco ponad 3 tys. 500 zł.

Maciej Kleczkowski pensja z tytułu pełnienia funkcji wiceprezydenta miasta - 165 tys. 552,19 zł.


194 693 zł - 165 552 zł - nowy wiceprezydent tańszy o 29 141 złotych na rok czyli 2428 złotych na miesiąc
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 05:59 09-07-2020,   83%
@~podatnik Ile było inwestycji za Płochy a ile za Kleczkowskiego?  
odpowiedz   •   oceń :  
~podatnik, 06:14 09-07-2020,   10%
@~tępiciel lemingów Ile było? i jak to ma się do wynagrodzenia?
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 06:19 09-07-2020,   80%
@~podatnik Jeśli za obecnych jest o wiele mniej inwestycji, to powinni o wiele mniej zarabiać.
odpowiedz   •   oceń :  
~podatnik, 06:21 09-07-2020,   10%
@~tępiciel lemingów O ile jest mniej inwestycji? A jak inwestycja jest wstrzymana jak elektrownia to nie powinno się tam zarabiać i jeździć służbowymi samochodami.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 06:28 09-07-2020,   86%
@~podatnik Elektrownia to nie inwestycja miejska. Teraz jest o wiele mniej inwestycji niż za poprzedników. Powinny być i mniejsze zarobki władz
odpowiedz   •   oceń :  
~podatnik, 06:29 09-07-2020,   12%
@~tępiciel lemingów Jak mnie konkrety przecież jest więcej kończą wasze + nowe które wystartowały.
odpowiedz   •   oceń :  
~podatnik, 06:30 09-07-2020,   16%
@~tępiciel lemingów Elektrownia to nie inwestycja prywatna, a państwowa za pieniądze Polaków to dlaczego płaci się osobom, które nie pracują, bo budowa wstrzymana?
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 06:31 09-07-2020,   84%
@~podatnik Jakie nowe i za ile te inwestycje? Jeśli mniej inwestycji to powinny być mniejsze zarobki władz.
odpowiedz   •   oceń :  
~podatnik, 06:39 09-07-2020,   15%
@~tępiciel lemingów Wszystkie nowe inwestycje, pytaj twoich kolegów radnych z PIS za ile inwestycje przecież głosują w radzie nad budżetem, dostaniesz informację z pierwszych rąk.  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 07:21 09-07-2020,   78%
@~podatnik O wszystkie nowe inwestycje pytaj Twoich kolegów we władzach miasta, ile inwestycji przegłosowali w radzie nad budżetem, dostaniesz informacje z pierwszych rąk. Jest mało nowych inwestycji, to i zarobki władz powinny być mniejsze.
odpowiedz   •   oceń :  
~patriota, 08:07 09-07-2020,   12%
@~tępiciel lemingów ty jednak nie rozumiesz tego co piszesz. Kotowski zadłużył Ostrołękę, stary basen wynajął nie wiadomo komu. Jaki to był więc prezydent miasta.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 08:15 09-07-2020,   88%
@~patriota Ty jednak tego nie rozumiesz, jeśli nie ma pieniędzy na inwestycje, jeśli mało się robi, to powinno się mniej zarabiać. Jaki to jest prezydent miasta?
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec, 08:16 09-07-2020,   14%
@~tępiciel lemingów Radni z PIS głosowali budżet? Już nie pamiętacie co przegłosowaliście? Radni z PIS nie chcą inwestycji w mieście? To za co biorą diety?
odpowiedz   •   oceń :  
~Nam się należy, 08:18 09-07-2020,   14%
@~tępiciel lemingów Zarobki w urzędzie miasta są mniejsze niż w Olszewo Borkach? czy we wstrzymanej elektrowni? Gdyby PIS dał miliard na inwestycje w mieście to starczyłoby na wszystko, ale dali na budowę wstrzymanej elektrowni węglowej i przepadło.  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 08:21 09-07-2020,   87%
@~Nam się należy Wykaz dodatkowych wynagrodzeń wypłaconych pracownikom urzędu miasta w Ostrołęce w 2019 roku:

3 119 408,80 zł

Na inwestycje nie ma, bo miasto zadłużone, a na nagrody jest?
odpowiedz   •   oceń :  
~nam się należy, 08:36 09-07-2020,   14%
@~tępiciel lemingów Nagrody zostały wypłacone wszystkim pracownikom urzędu co widać w oświadczeniach majątkowych. U poprzedników wiele ciężko pracujących urzędników było pomijanych, a nagrody trafiały w większości do tych co " im się należy "

szokujące!

8
8
182

Niejasny system przyznawania premii i nagród czy rażące uchybienia w zamówieniach publicznych o wartości nieprzekraczającej 30.000 euro - to najpoważniejsze zarzuty, jakie wynikają z raportów audytowych dotyczących pracy ratusza za czasów rządów Janusza Kotowskiego. Opublikowano już wyniki kontroli.

Audyt przeprowadzała firma Sebastian Burgemejster W&S Consulting z Warszawy. Audyt zamówień publicznych kosztował 51.660,00 zł, z kolei audyt kadr - 50.430,00 zł. Wyniki kontroli poznaliśmy wczoraj. Prezentujemy wybrane aspekty, a cały raport - dołączamy w załącznikach.

Raport z audytu kadr UM Ostrołęka

W zakresie skuteczności systemu kontroli zarządczej w obszarze kadr stwierdzono znaczące uchybienia. W kwestii przyznawania nagród ustalenia świadczyć mogą o niegospodarności w zakresie wydatkowania środków publicznych oraz faworyzowania niektórych pracowników urzędu. Ujawniono też zjawisko przeplatania zatrudniania osób na stanowiska pomocy administracyjnej oraz zlecania podobnych prac tym samym osobom na drodze umów cywilnoprawnych.

Wątpliwości budzą też kwoty nagród. Przykładowo, wiceprezydent Grzegorz Płocha, skarbnik Ewa Waszkiewicz-Sznyter i sekretarz Mariusz Prusaczyk tylko w trakcie jednej puli nagród w maju 2018 roku otrzymali 18.000 zł nagród, podczas gdy w tej samej puli cały Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (14 osób) otrzymał 18.200 zł nagród. Podobna sytuacja miała miejsce w maju 2017 roku, grudniu 2017 roku i listopadzie 2018 roku.

W maju 2017 r. wypłacono 323.100,00 zł nagród, w grudniu 2017 r. - 350.105,00 zł, w maju 2018 r.  - 326.150,00 zł, natomiast w listopadzie - 312.700,00 zł. Zdaniem audytorów ta forma nagradzania budzi wątpliwości, gdyż nagrody powinny być wypłacane za szczególne osiągnięcia w pracy. Powinny mieć więc charakter indywidualny.

Ale to nie koniec. Były też nagrody przyznawane doraźnie. Kolejny raz najczęściej w kontekście najwyższych nagród przewijają się te same nazwiska - wiceprezydent, skarbnik, sekretarz, czy też dyrektor Wydziału Oświaty. W okresie objętym audytem (23 miesiące) wiceprezydent Grzegorz Płocha otrzymał 96 tys. zł nagród, sekretarz Mariusz Prusaczyk - 68 tys. zł, skarbnik Ewa Waszkiewicz-Sznyter - 60 tys. zł, a dyrektorzy wydziałów (bez zastępców dyrektorów) - 310 tys. zł.

Dodatkowo, 14 listopada 2018 r. wiceprezydent Płocha otrzymał 33.150,00 zł nagrody z tytułu zakończenia wieloletniej pracy w Urzędzie Miasta, sekretarz Mariusz Prusaczyk w tym samym dniu otrzymał 7.000 zł nagrody. Pozostali urzędnicy nie zostali nagrodzeni z tego tytułu.
odpowiedz   •   oceń :  
~podatnik, 08:39 09-07-2020,   14%
@~tępiciel lemingów Miasto było zadłużone za poprzedników na rekordową kwote 125 milionów złotych miasto zredukowało dług na 111 złotych, restrukturyzując spółki miejskie, dzieki rozstaniu sie z wieloma pracownikami poprzedniej ekipy zaoszczędzono setki tysięcy złotych.
odpowiedz   •   oceń :  
~poprawka, 08:41 09-07-2020,   8%
@~podatnik dług zredukowano do 111 mln złotych czyli spłacono 14 mln złotych, powoli miasto wychodzi z długów.  
odpowiedz   •   oceń :  
~xxx, 08:43 09-07-2020,   14%
@~tępiciel lemingów Prezydent i wiceprezydent tańsi od poprzedników o 80 tysięcy złotych czyli przez pięć lat o  ponad 400 tysięcy złotych.  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 09:35 09-07-2020,   86%
@~poprawka Dług redukuje się poprzez redukcję inwestycji. Jeśli mało inwestycji, to i mało pracy, więc i zarobki powinny być mniejsze. Że o nagrodach i premiach nie wspomnę.

Wykaz dodatkowych wynagrodzeń wypłaconych pracownikom urzędu miasta w Ostrołęce w 2019 roku:

3 119 408,80 zł

Na inwestycje nie ma, bo miasto zadłużone, a na nagrody jest?
odpowiedz   •   oceń :  
~Radni z PIS, 12:58 09-07-2020,   19%
@~tępiciel lemingów A jakie to inwestycje były przez 12 lat, ze dług urósł z 26 mln złotych do 125 mln złotych?

Ostrołęka wypada – po raz kolejny – fatalnie. Innym miastom inwestycji możemy tylko pozazdrościć.

Tak wyglądały inwestycje za poprzedników

„Wspólnota” przygotowuje swój ranking co roku, biorąc jednak pod uwagę dane z trzech lat. Aktualny ranking obejmuje więc inwestycje w latach 2015-2017. Wysokość inwestycji z trzech lat jest uśredniona i przeliczona na głowę mieszkańca.

W rankingu miast powiatowych Ostrołęka znalazła się na szarym końcu – na 44. miejscu na 48 sklasyfikowanych miast na prawach powiatu. Ostrołęka zanotowała kolejny spadek – w rankingu za lata 2014-2016 była na 39. miejscu, w rankingu za lata 2013-2015 – na 37.
odpowiedz   •   oceń :  
~tak trzymać, 13:19 09-07-2020,   19%
@~tępiciel lemingów Zarobki, nagrody i premie są mniejsze niż za poprzedników. Poprzednicy dołożyli 99 milinów zadłużenia, a obecny prezydent zmniejszył zadłużenie o 14 milionów złotych, mając więcej inwestycji .
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 14:14 09-07-2020,   64%
@~tak trzymać Obecny prezydent ma mniej inwestycji, bo spłaca zadłużenie ograniczaniem inwestycji, a pensje są podobne.

Gdy ogranicza się inwestycje, to ma się mniej pracy i powinno się ograniczyć pensje. A pensje są podobne jak za poprzedników.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 14:16 09-07-2020,   73%
@~Radni z PIS Za rok 2020 czeka nas spadek w rankingu, bo inwestycji było mniej.  
odpowiedz   •   oceń :  
~brak wiarygodności, 20:13 09-07-2020,   0%
@~tępiciel lemingów Weż sobie chłopie daj na luz kłamiesz tak jak z pensją prezydenta miasta przez rok wszędzie pisałeś, ze jest mniejsza o 350zł (4200zł na rok) , a okazuje się, że nowy prezydent zarabia mniej od starego o prawie 50 tysięcy na rok  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 04:28 10-07-2020,   100%
@~brak wiarygodności No bo pensja obecnego prezydenta jest mniejsza o 350 zł. Nie słyszałem, by radni jeszcze bardziej obniżyli mu pensję.

"Ostatecznie po wielu sporach radni... zagłosowali jednogłośnie za ustaleniem wynagrodzenia prezydentowi na proponowanym poziomie. Wynagrodzenie zasadnicze prezydenta Kulika wynosić będzie 5 tysięcy złotych. Otrzyma on także dodatek funkcyjny w wysokości 2100 złotych, a także dodatek specjalny w wysokości łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w wysokości 2840 zł. Do tego należał będzie mu się dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 13 procent wynagrodzenia zasadniczego, tj. 650 złotych. Łączna kwota wynagrodzenia to 10.590 zł. "

"Kiedy pracę na stanowisku prezydenta kończył Janusz Kotowski, miał on pensję na poziomie maksymalnym we wszystkich czterech punktach - łącznie 10.940 zł (w punkcie 4. ze względu na długi staż pracy)."

Jeśli jest mało inwestycji, bo ich brakiem się dług miasta spłaca, to jest i mało pracy, więc rada miasta mogłaby obniżyć pensję prezydentowi.

Prezydentowi Opola, miasta o wiele większego od naszego, rada obniżyła wynagrodzenie,:
odpowiedz   •   oceń :  
~Mark, 17:30 08-07-2020,   84%
Panie Kulik, równość, transparentnosc?? Spro nie podajcie do wiadomości i odpowiedzi na za dane pytanie, tylko odwracacie kota ogonem to jest ta NOWOŚĆ CO MIAŁA BYĆ ZA NOWEJ KADENCJI??? TO GRATULUJE!!
JA JAKO MIESZKANOEC MAM PRAWO WIEDZIEĆ!
Skoro tajemnica czyli jest coś nie tak z transparetnoscia i przejrzystością..


Broni Pana słyszymy tylko portalik typu Fakt
Protalik "niezależny" MO
TO ŚMIESZNE I ŻAŁOSNE.  
odpowiedz   •   oceń :  
~ha ha ha, 17:32 08-07-2020,   17%
@~Mark W Elektrowni masz transparentność.
odpowiedz   •   oceń :  
~Mark, 17:33 08-07-2020,   83%
@~ha ha ha Panie Kulik, równość, transparentnosc?? Spro nie podajcie do wiadomości i odpowiedzi na za dane pytanie, tylko odwracacie kota ogonem to jest ta NOWOŚĆ CO MIAŁA BYĆ ZA NOWEJ KADENCJI??? TO GRATULUJE!!
JA JAKO MIESZKANOEC MAM PRAWO WIEDZIEĆ!
Skoro tajemnica czyli jest coś nie tak z transparetnoscia i przejrzystością..


Broni Pana słyszymy tylko portalik typu Fakt
Protalik "niezależny" MO
TO ŚMIESZNE I ŻAŁOSNE.
Mówimy o Kleczkowskim elo
Nauka czytania i rozumienia tekstu.
Mowa o Kleczkowskim.
Elo
odpowiedz   •   oceń :  
~Tępiciel lemingów, 17:35 08-07-2020,   4%
@~Mark Jak jest coś niezgodne z prawem to zgłoś gdzie trzeba, a nie jęczysz.
odpowiedz   •   oceń :  
~Mark, 17:36 08-07-2020,   42%
@~Tępiciel lemingów Nie jęczę, chce jako obywatel wiedzieć.
Nie pal za dużo Tępy  
odpowiedz   •   oceń :  
~ha ha ha, 17:42 08-07-2020,   36%
@~Mark No to idź i się dowiedz na eostrołece szukasz odpowiedzi?
odpowiedz   •   oceń :  
~Dziadek, 19:39 08-07-2020,   19%
@~Tępiciel lemingów Do kogo? Prawo PiS ma dla swoich jak w PRL .
odpowiedz   •   oceń :  
~ku, 17:35 08-07-2020,   67%
Jak zwykle stek klamstw i pomowien ale coz    czego innego nie mozna bylo oczekiwac  
odpowiedz   •   oceń :  
~ooo, 17:40 08-07-2020,   18%
A moze tak nalezaloby podac wysokosc pobranych wynagrodzen popprzednich czlonkow   zespolu wg,      funkcji / stanowisk jakie pelnili w tym zespole wtedy ta informacja bylaby bardziej przejrzysta
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek, 17:56 08-07-2020,   80%
Co nas obchodzą przedni...  
odpowiedz   •   oceń :  
~podatnik, 17:57 08-07-2020,   22%
@~Marek A jak chcesz porównać. Widać, że poprzednicy zarabiali więcej za tę samą lub podobną pracę to chyba lepiej, że teraz miasto płaci mniej.  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 19:00 08-07-2020,   75%
@~podatnik Za tę samą pracę?

W poprzedniej kadencji miasto pozyskało z zewnątrz:

37 mln remont mostu
30 mln Ostrowska i Witosa
30 mln muzeum

Ile w tej kadencji pozyskają "pracusie"?
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec, 05:46 09-07-2020,   5%
@~tępiciel lemingów Dopisz 30 milionów pożyczone od banków w 2017 roku, które teraz trzeba spłacać.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 05:58 09-07-2020,   83%
@~mieszkaniec Dopisz 30 mln pożyczone od banków na inwestycje, których teraz się nie robi, a zarobki podobne się bierze. Za co teraz tyle im płacę?  
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec, 06:15 09-07-2020,   10%
@~tępiciel lemingów A kto dokończył rozkopane ulice i rozebrany most, zamknięte muzeum? Same się dokończyły?
odpowiedz   •   oceń :  
~Nowy wiceprezydent tańszy, 06:17 09-07-2020,   14%
@~tępiciel lemingów

Grzegorz Płocha z zatrudnienia w urzędzie miasta jako wiceprezydent minionej kadencji osiągnął dochód w wysokości 194 tys. 693 zł. a z działalności osobistej nieco ponad 3 tys. 500 zł.

Maciej Kleczkowski pensja z tytułu pełnienia funkcji wiceprezydenta miasta - 165 tys. 552,19 zł.


194 693 zł - 165 552 zł - nowy wiceprezydent tańszy o 29 141 złotych na rok czyli 2428 złotych na miesiąc
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 06:22 09-07-2020,   83%
@~mieszkaniec A ile im z tym zeszło? Ulicę Blachnickiego to przez wakacje można zrobić, tak powiedział kiedyś kandydat na prezydenta. Jakie nowe inwestycje obecni zrobili? Jeśli mniej inwestycji, toi zarobki powinny być mniejsze.
odpowiedz   •   oceń :  
~podatnik, 06:25 09-07-2020,   20%
@~tępiciel lemingów Tyle im zeszło ile potrzebował wykonawca, bo poprzednicy nie oddali dróg w terminie czyli przed wyborami dlatego nie powinni dostać nagród i premii.  

Prace przy remoncie Blachnickiego potrwać mają najpóźniej do 15 listopada 2018 roku

https://www.eostroleka.pl/ostrada-przebuduje-ulice-blachnickiego,art67448.html

odpowiedz   •   oceń :  
~taka prawda, 08:08 09-07-2020,   18%
@~Nowy wiceprezydent tańszy tepiciel tego nie zrozumie. on ma za zadanie szczuc i kłamać
odpowiedz   •   oceń :  
~nam się należy, 08:14 09-07-2020,   18%
@~taka prawda To wasze oficjalne zdanie z budowy wstrzymanej elektrowni?  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 18:57 08-07-2020,   70%
Jakie znalezienie finansowania mostu?

"W trzeciej kadencji prezydentury Janusza Kotowskiego zapadła decyzja o gruntownej przebudowie mostu, z niemal całkowitą wymianą płyty, poszerzeniem przeprawy dobudową ścieżki rowerowej, chodników, umocnieniem filarów i wieloma innymi pracami.

Stało się to możliwe dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu strony rządowej i spółek Skarbu Państwa oraz dobrej współpracy na rzecz pozyskania finansowania przebudowy ówczesnego prezydenta miasta z posłem Arkadiuszem Czartoryskim, wojewodą mazowieckim i ministrami obecnego rządu.

Ostatecznie inwestycja, która wraz z konieczną, zwłaszcza dla przedsiębiorstw transportowych przeprawą zastępczą, kosztowała prawie 40 mln złotych, została sfinansowana z następujących źródeł:

wsparcie ze strony firmy Elektrownia Ostrołęka (właścicielami są spółki Skarbu Państwa – Enea i Energa) – do kwoty 19,9 mln zł
wsparcie ze strony rządu (rezerwa subwencji ogólnej budżetu państwa w gestii ministra infrastruktury) – niecałe 17 mln zł
środki miasta (po koniecznej zmianie konstrukcji ustroju nośnego) – ok. 3 mln zł
Dodać należy, że finansowanie ze strony miasta (poniżej 10 proc. całej inwestycji) zapewnił w całości był prezydent Janusz Kotowski w przygotowanym przez niego budżecie na rok 2019."
odpowiedz   •   oceń :  
~Cuba, 21:00 08-07-2020,   89%
@~tępiciel lemingów Otóż to.

Krzykacze z ratusza niech podadzą kwoty które pozyskał Kulik na remont mostu.
Jedyna jego zasługą  jest to, że mając gotowy projekt wraz z finansowaniem nie schrzanił tego. A to wcale nie było oczywiste, jak choćby w przypadku Blachnickiego czy Ostrowskiej  
odpowiedz   •   oceń :  
~Olszewo Borki, 05:45 09-07-2020,   6%
@~Cuba Do krzykacza z elektrownii

Ponad pięć milionów złotych więcej niż przypuszczano będzie trzeba wydać na budowę mostu w Ostrołęce. Wszystko przez to, że wykonawca odkrył, iż filary w moście nie są zbrojone. Zmiana konstrukcji ustroju nośnego mostu jest kosztowna, ale ma zapewnić większe bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego.

https://www.eostroleka.pl/most-drozszy-o-ponad-piec-milionow,art69323.html
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 06:02 09-07-2020,   90%
@~Olszewo Borki Umiesz czytać w ratuszu?

"środki miasta (po koniecznej zmianie konstrukcji ustroju nośnego) – ok. 3 mln zł
Dodać należy, że finansowanie ze strony miasta (poniżej 10 proc. całej inwestycji) zapewnił w całości był prezydent Janusz Kotowski w przygotowanym przez niego budżecie na rok 2019."

Dobrze, że Kotowski zbudował bezpieczniejszy most i zapewnił finansowanie na niego.
odpowiedz   •   oceń :  
~Olszewo Borki, 06:12 09-07-2020,   6%
@~tępiciel lemingów Umiesz liczyć 3 miliony to nie 5-6 milionów
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec, 06:13 09-07-2020,   6%
@~Olszewo Borki W 2019 roku pan Kotowski nie był prezydentem miasta.  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 06:17 09-07-2020,   95%
@~Olszewo Borki Było 3 mln dopłaty, a nie 5 mln. Umiesz liczyć, 3 miliony to nie 5-6 milionów
odpowiedz   •   oceń :  
~bez ściem, 06:18 09-07-2020,   6%
@~tępiciel lemingów Ponad pięć milionów złotych więcej niż przypuszczano będzie trzeba wydać na budowę mostu w Ostrołęce. Wszystko przez to, że wykonawca odkrył, iż filary w moście nie są zbrojone. Zmiana konstrukcji ustroju nośnego mostu jest kosztowna, ale ma zapewnić większe bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego.

https://www.eostroleka.pl/most-drozszy-o-ponad-piec-milionow,art69323.html
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 06:23 09-07-2020,   89%
@~bez ściem bez ściem:

""środki miasta (po koniecznej zmianie konstrukcji ustroju nośnego) – ok. 3 mln zł
Dodać należy, że finansowanie ze strony miasta (poniżej 10 proc. całej inwestycji) zapewnił w całości był prezydent Janusz Kotowski w przygotowanym przez niego budżecie na rok 2019."

odpowiedz   •   oceń :  
~bez ściem, 06:28 09-07-2020,   6%
@~tępiciel lemingów Budżet na 2019 rok był przygotowany przez nowego prezydenta, a nie starego, więc jak mógł coś zapewnić jak był w elektrowni?  
odpowiedz   •   oceń :  
~ha ha ha, 06:28 09-07-2020,   6%
@~tępiciel lemingów Podeślij link a nie wklejasz własne bzdury.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 06:33 09-07-2020,   89%
@~bez ściem Budżet za 2019 rok był przygotowany przez prezydenta Kotowskiego.

środki miasta (po koniecznej zmianie konstrukcji ustroju nośnego) – ok. 3 mln zł
Dodać należy, że finansowanie ze strony miasta (poniżej 10 proc. całej inwestycji) zapewnił w całości był prezydent Janusz Kotowski w przygotowanym przez niego budżecie na rok 2019."
odpowiedz   •   oceń :  
~bez ściem, 06:36 09-07-2020,   7%
@~tępiciel lemingów Jak mógł być przygotowany jak nie był prezydentem, a tylko radnym? Po co takie idiotyzmy wypisywać. Budżet przygotował nowy prezydent.  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 06:42 09-07-2020,   89%
@~bez ściem Budżet na rok 2019 przygotowywał prezydent Kotowski. Prezydent Kulik jak miał budżet przygotowywać, jeśli w 2018 był głownie radnym?
odpowiedz   •   oceń :  
~bez ściem, 06:44 09-07-2020,   7%
@~tępiciel lemingów W 2018 roku wybraliśmy nowego prezydenta i to on przygotował budżet na 2019 rok, a stary prezydent pracował w elektrowni i był tylko radnym.

https://www.eostroleka.pl/budzet-na-2019-rok-jeszcze-nie-uchwalony-sesja-odroczona,art69675.html
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 08:13 09-07-2020,   87%
@~bez ściem Bez ściem, budżet przygotowała poprzednia ekipa, nową rada tylko go zatwierdziła.

Prezydent Kulik był prezydentem w 2018 roku tylko 1,5 miesiąca, więc nie on przygotowywał budżet na 2019 rok.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Piszę po polsku, 08:20 09-07-2020,   7%
@~tępiciel lemingów Poprzednia ekipa tylko wypłacała sobie nagrody i premie, a budżetu nie przygotowała. Przygotował go prezydent Kulik masz podesłany link i czego  nie rozumiesz?
odpowiedz   •   oceń :  
~do kłamczucha z PIS, 08:21 09-07-2020,   8%
@~tępiciel lemingów Uchwała budżetowa na 2019 rok nie została dziś uchwalona przez radę miasta. Wszystko dlatego, że prezydent Łukasz Kulik poprosił jeszcze o kilka dni na dokładniejsze przygotowanie niektórych jej elementów.  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 08:39 09-07-2020,   80%
@~do kłamczucha z PIS Uchwałę budżetową na rok 2019 przygotowywał prezydent Kotowski, a prezydent Kulik ją na koniec 2018 zatwierdzał.
odpowiedz   •   oceń :  
~Radni z PIS, 13:00 09-07-2020,   20%
@~tępiciel lemingów Widocznie przygotowana była źle, ponieważ radni z PIS mieli zastrzeżenia. -  Łukasz Kulik poprosił jeszcze o kilka dni na dokładniejsze przygotowanie niektórych jej elementów.  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 14:34 09-07-2020,   86%
@~Radni z PIS Przez półtora miesiąca od objęcia władzy prezydent Kulik nie dał rady zapoznać się z budżetem, a co tu mówić, że dałby radę go przygotować.  
odpowiedz   •   oceń :  
~JK, 16:29 09-07-2020,   15%
@~tępiciel lemingów Przez 1,5 miesiąca opracował budżet  i przedstawił radzie miasta.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 17:57 09-07-2020,   72%
@~JK Skąd wziąłeś te informacje? Przecież budżet na rok następny opracowują stare władze miasta. Nowe władze mogą dokonać zmian.
Pieniądze dodatkowe na most wpisał do budżetu prezydent Kotowski.

"środki miasta (po koniecznej zmianie konstrukcji ustroju nośnego) – ok. 3 mln zł
Dodać należy, że finansowanie ze strony miasta (poniżej 10 proc. całej inwestycji) zapewnił w całości był prezydent Janusz Kotowski w przygotowanym przez niego budżecie na rok 2019."
odpowiedz   •   oceń :  
~sld+po kase lubi, 22:51 08-07-2020,   87%
w okresie marzec - grudzień 2018 zarobił 25 013.33 zł brutto /  10mies.
w okresie październik 2019 - maj 2020, w związku z pełnieniem funkcji koordynatora w/w projektu, otrzymał wynagrodzenie w łącznej wysokości 24 311,35 zł brutto / 8 mies

1 tys. mniej
ale 2 mies. krócej

czyli nowa władza wygrywa
znaczy się bierze więcej kasy
znaczy się nowe droższe
ale czy lepsze
odpowiedz   •   oceń :  
~hahah, 06:36 09-07-2020,   83%
bo jemu się te pieniądze "po prostu należą"
odpowiedz   •   oceń :  
~xxx, 06:41 09-07-2020,   20%
@~hahah On nie jest z tej opcji  politycznej tym co się należą są w Olszewo Borkach
odpowiedz   •   oceń :  
~Wiceprezydent tańszy od p, 06:42 09-07-2020,   30%
@~hahah Grzegorz Płocha z zatrudnienia w urzędzie miasta jako wiceprezydent minionej kadencji osiągnął dochód w wysokości 194 tys. 693 zł. a z działalności osobistej nieco ponad 3 tys. 500 zł.

Maciej Kleczkowski pensja z tytułu pełnienia funkcji wiceprezydenta miasta - 165 tys. 552,19 zł.


194 693 zł - 165 552 zł - nowy wiceprezydent tańszy o 29 141 złotych na rok czyli 2428 złotych na miesiąc
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 14:15 09-07-2020,   64%
@~Wiceprezydent tańszy od p Mniej inwestycji, to i mniej na wypłatę, bo mniej pracy.
odpowiedz   •   oceń :  
~KODEKS, 16:27 09-07-2020,   25%
@~tępiciel lemingów TAKIE DZIAŁANIE NIE JEST ZGODNE Z PRAWEM PRACY
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 19:42 09-07-2020,   75%
@~KODEKS Zgodne z prawem jest płacenie za nicnierobienie? Po co tyle osób zatrudniać w UM, jeśli nie ma inwestycji?
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 11:12 09-07-2020,   80%
Dzień dobry!

Najmilsi!

Widzę tutaj wiele ścierających się, a nawet wielce kontrowersyjnych opinii na temat wynagrodzenia pana wiceprezydenta. Jeżeli interesuje was  i moja skromna opinia, to naPiSzę krótko, zwięźle i na temat:  Dobra praca powinna być dobrze wynagradzana...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~gość, 11:47 10-07-2020,   -
Brawo  Panie Prezydencie jeszcze koniecznie trzeba przyjżec sie  głownym księgowym z pewnych placówek oświatowych co  niektóre łupią kase(z naszych podatków) co najmniej  z rok za długo -powodzenia .
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6