zdjecie 4844
zdjecie 4844
zdjecie 4844
zdjecie 4844
2020-06-29T13:20:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

WSAP wykształci ostrołęckich urzędników. Dziś podpisano porozumienie w tej sprawie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
5
19

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Ostrołęce i prezydent miasta Łukasz Kulik podpisali dziś porozumienie w sprawie współpracy. Jest to symboliczny początek szerszej kooperacji m.in. przy kształceniu przyszłych kadr urzędników, wymiany doświadczeń, podejmowania wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych czy kulturalnych.

W spotkaniu, podczas którego nawiązana została formalna współpraca pomiędzy samorządem miasta a uczelnią udział wzięli – prezydent Łukasz Kulik, rektor WSAP Ostrołęka dr Michał Fajst, radni: Stanisław Szatanek, Paweł Niewiadomski i Grażyna Sosnowska oraz przedstawiciele wydziału oświaty urzędu miasta oraz kadry wykładowców WSAP.

Od 25 lat Wyższa Szkoła Administracji Publicznej funkcjonuje w Ostrołęce. Od 10 lat w nowym gmachu, więc wydawałoby się, że jesteśmy już tu zakorzenieni. Przez ten czas kilka dobrych pokoleń absolwentów naszej szkoły wypuściliśmy, pracują oni m.in. w Ostrołęce. Chcielibyśmy jednak zintensyfikować współpracę z miastem i regionem na rożnych poziomach

– mówił podczas spotkania dr Michał Fajst.

Na mocy porozumienia jeden z pracowników ratusza wskazany przez prezydenta będzie mógł nieodpłatnie odbyć studia podyplomowe na kierunku administracji w ramach wskazanej specjalności lub wybranych studiów podyplomowych, np. na planowanym do uruchomienia już od nowego roku akademickiego kierunku związanym z gospodarką wodną i gospodarką odpadami komunalnymi. To – według woli obu stron podpisanego dziś porozumienia – wstęp do szerszej współpracy, która pozwoli na podniesienie kwalifikacji kadry urzędniczej w przyszłych latach.

Ponadto współpraca między WASP a samorządem Ostrołęki miałaby polegać m.in. na stworzenia odpowiednich warunków do wymiany doświadczeń organizacyjnych, edukacyjnych i metodycznych; podejmowania wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych, zgodnych z potrzebami lokalnego środowiska; organizowania w miarę możliwości praktyk studenckich; promocji wspólnie podejmowanych działań, w szczególności tych na rzecz społeczności lokalnej; organizowanie innych przedsięwzięć edukacyjnych i kulturalnych: konferencji, sympozjów, wystaw itp.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×