eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Przytuły Stare. "Już niedługo" - krzyczeli demonstrujący [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4036
REKLAMA

Wczorajszy wieczór był kolejnym, w trakcie którego manifestujący w Przytułach Starych spotkali się, by wspierać polityka PiS Macieja Wąsika, który właśnie w podostrołęckim więzieniu odbywa karę 2 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że to ostatnie jego dni w tym zakładzie karnym, bo trwa procedura ułaskawienia przez prezydenta. Ale dopóki Wąsik siedzi w więzieniu, jego zwolennicy nie odpuszczają.

Tym razem do Przytuł Starych przyjechali goszczący już wcześniej tutaj politycy PiS, m.in. Anita Czerwińska, Janusz Cieszyński czy Maciej Małecki. Ten ostatni wygłosił długą przemowę skierowaną do samego Wąsika. "Widzimy, jak machasz do nas, też machamy do ciebie" - mówił. Po czym protestujący skandowali: - Już niedługo będziesz z nami.

Demonstracje w Przytułach Starych odbywają się, odkąd przywieziono tu skazanego na 2 lata więzienia polityka PiS Macieja Wąsika. Protestujący uważają, że Wąsik jest ułaskawiony przez prezydenta i domagają się jego uwolnienia. Manifestacje odbywają się na bocznej drodze przy więzieniu, zabezpiecza je policja. Jak mówił nam wójt Bartosz Podolak, wpływają w związku z tym pojedyncze skargi od mieszkańców.

To najprawdopodobniej ostatnie dni manifestacji w Przytułach Starych. Wiceminister sprawiedliwości Maria Ejchart przekazała bowiem, że "prokurator generalny Adam Bodnar we wtorek, najdalej w środę przekaże prezydentowi dokumenty z opinią w sprawie Macieja Wasika i Mariusza Kamińskiego". Prezydent Andrzej Duda zapowiedział już ponowne ułaskawienie polityków PiS, a po jego decyzji natychmiast wyjdą oni na wolność.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11  12 dk13  14  15  16  17
 18  19 dk20  21  22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27  28  29  30  31
×