zdjecie 1780
zdjecie 1780
2020-06-15T13:09:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Mamy tu taką jedną mendę, która napierdziela na elektrownię". O kim mówił poseł Czartoryski?

REKLAMA
REKLAMA
35
8
96

Podczas wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Ostrołęce padły zaskakujące słowa. Krótką pogawędkę premier uciął sobie z posłem Arkadiuszem Czartoryskim. Parlamentarzysta przekazał szefowi rządu, że "mamy tu taką jedną mendę, która napierdziela na elektrownię". O kogo może chodzić? Poseł w swojej wypowiedzi zamieścił jedną wskazówkę...

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Ostrołęki w sobotę 13 czerwca. Przez pół godziny przebywał w naszym mieście - spotkał się z mieszkańcami, powiesił baner wyborczy Andrzeja Dudy, rozdawał ulotki wyborcze obecnego prezydenta, a także złożył kwiaty przed pomnikiem na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego.

Po drodze z Ostrołęckiego Centrum Kultury na skwer im. Kaczyńskiego krótką pogawędkę ucięli sobie premier Morawiecki i poseł ziemi ostrołęckiej Arkadiusz Czartoryski.

A jak tam Janusz sobie radzi? - zapytał premier Morawiecki.

Wiesz, pracuje, ale jest taka rzecz, że mamy tu taką jedną mendę, która napierdziela na tą elektrownię. Ale jeden, już był u Urbana, w Wyborczej

- wymieniał poseł Arkadiusz Czartoryski.

Na tym rozmowa ucięła się, bowiem premier Mateusz Morawiecki spotkał kolejne osoby, którym wręczał materiały wyborcze i z którymi robił sobie zdjęcia. Nie dowiedzieliśmy się więc, kto jest wspomnianą "mendą".

Pewną wskazówką jest drugie zdanie wypowiedzi posła - o "byciu u Urbana i w Wyborczej". W ostatnim czasie pojawiła się seria artykułów, w których jednym z bohaterów jest Krzysztof Majkowski, były sentor Prawa i Sprawiedliwości, znany teraz z ostrej krytyki budowy elektrowni Ostrołęka C i lokalnych władz PiS. Swego czasu był aktywnym komentatorem internetowym. Został wówczas skazany, gdyż sąd uznał, że Majkowski pomówił byłego prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego w komentarzu na jednej ze stron internetowych. Wróćmy jednak do ostatnich publikacji.

"Zdaniem byłego senatora PiS Krzysztofa Majkowskiego to projekt polityczny. Majkowski jest energetykiem z 40-letnim doświadczeniem, pochodzi z Ostrołęki i wie, co mówi" - napisano w Tygodniku NIE, którego redaktorem naczelnym jest Jerzy Urban, komunistyczny rzecznik rządu w latach 80. XX wieku. Artykuł zatytułowany był "Morałęka i Ostrowiecki".

Były senator udzielił też wywiadu "Gazecie Wyborczej", w którym opowiadał: "Po piśmie do premier Szydło, w którym opisałem układ personalny w elektrowni w Ostrołęce, dyscyplinarnie zwolniono mnie z pracy w elektrowni". Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

Czy to Krzysztof Majkowski był głównym bohaterem rozmowy pomiędzy posłem a premierem? Choć nazwisko nie padło, to jednak domysłów nie brakuje... Rozmowę posła i premiera możecie zobaczyć na zapisie naszej transmisji na żywo (poniżej, od 14:00):

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×