eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Marsz Miliona Serc. A w nim delegacja z Ostrołęki, na czele z kandydatem do Sejmu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1901
fot. Koalicja Obywatelska Ostrołękafot. Koalicja Obywatelska Ostrołęka
REKLAMA

Mieszkańcy Ostrołęki także wzięli udział w "Marszu Miliona Serc", który w Warszawie zorganizował lider PO Donald Tusk. Na czele ostrołęckiej delegacji stanął kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP Mariusz Popielarz.

Marsz Miliona Serc. Delegacja z Ostrołęki

Ostrołęczanie rano zebrali się i wsiedli do autokarów, by wyruszyć w trasę do Warszawy. Tego dnia do stolicy przyjechało wiele osób z całej Polski - Marsz Miliona Serc zwołany został po nagłośnieniu sytuacji pani Joanny z Krakowa, natomiast zmienił formułę na zdecydowanie wyborczą.

Ostrołęcka grupa dołączyła do tysięcy manifestantów, którzy pokazywali swój sprzeciw wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości. "Tej siły już nic nie zatrzyma, ten olbrzym się obudził. Niech tam nikt u góry, w szeregach władzy, nie ma złudzeń: ta zmiana jest nieuchronna" - mówił inaugurując "Marsz Miliona Serc", lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Marsz Miliona Serc. Ile było ludzi?

Stołeczny ratusz, którym rządzi wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski podał, że na marszu było około miliona osób; taką liczbę podawał również Donald Tusk. Policja informowała, że na rondzie Dmowskiego, gdzie rozpoczął się "Marsz Miliona Serc", było jeszcze przed ruszeniem marszu 60 tysięcy osób. Według tych szacunków, ok. godziny 12 na trasie przemarszu było do 100 tysięcy osób.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×