2011-11-05T19:01:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Marsz Niepodległości 11.11.11: „Jakie działania podjęto, aby chronić uczestników Marszu?”

REKLAMA
zdjecie 4038
REKLAMA
zdjecie 4038

Solidarni 2010 pytają Jerzego Millera, ministra spraw wewnętrznych, co zrobił, żeby chronić uczestników Marszu Niepodległości 11.11.11 w Warszawie.


Szanowny Pani Ministrze,

My, członkowie Stowarzyszenia Solidarni 2010 jesteśmy bardzo zaniepokojeni informacjami jakie dochodzą do nas z kraju i za granicy o przygotowywaniu się skrajnie lewicowych organizacji do zablokowania i rozbicia pokojowej demonstracji organizowanej z okazji Dnia Niepodległości 11 listopada 2011. Szczególnie zaniepokojeni jesteśmy zaproszeniem wystosowanym przez Antifę Polska do Antify Niemieckiej - organizacji która, posługuje się zakazanymi polskim prawem, symbolami komunistycznymi. Jest organizacją o charakterze terrorystycznym, posługującą się przemocą, niebezpieczną dla porządku publicznego a w samych Niemczech uznawana jest za zagrożenie dla porządku konstytucyjnego.

W Marszu Niepodległości uczestniczyć będą min. rodziny z małymi dziećmi, młodzież szkolna, starsi ludzie - kombatanci Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych oraz więźniowie polityczni z czasów komunistycznej niewoli, z prezesami Światowego Związku Żołnierzy AK i Związku Żołnierzy NSZ na czele. W Marszu uczestniczyć będą również polscy dziennikarze, ludzie kultury oraz intelektualiści. Wszyscy chcemy z radością i spokojnie obchodzić dzień, w którym Polska odzyskała swoją niepodległość. Mamy takie prawo - bo gwarantuje je nam KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

W związku z tym mamy pytanie do Szanownego Pana Ministra, jakiego typu działania prewencyjne podjęło podlegające Panu ministerstwo, aby uchronić uczestników Marszu Niepodległości przed agresją członków Antify, o której mogli się przekonać Polacy w całym kraju (za pomocą relacji w TV i prasie), a uczestnicy Marszu oraz niektórzy policjanci na własnej skórze, w ubiegłym 2010 roku.

Skandalem jest mieszanie się jakichkolwiek zagranicznych organizacji w obchody polskiego święta narodowego. Sprawę tę postaramy się poruszyć na forum międzynarodowym tj. na forum UE wszelkimi dostępnymi nam (pokojowymi) metodami.

Obawiamy się, że są powody do dużego zaniepokojenia - Antifa nawołuje do stosowania przemocy oraz metod zagrażających życiu i zdrowiu uczestników Marszu Niepodległości. Informacje na ten temat, mamy nadzieję, są dobrze Panu Ministrowi znane. Jeżeli, jednak, z jakiegoś powodu, podległe Panu ministrowi służby nie dopełniły obowiązku poinformowania Pana o planach Antify - a powinny, bo plany te mogą mieć swoje daleko idące konsekwencje - to jako Stowarzyszenie Solidarni 2010 deklarujemy chęć udostępnienia Panu Ministrowi powszechnie dostępnych dowodów w postaci artykułów prasowych, filmów, dokładnie te plany przedstawiających.

Zwracamy się więc do Pana Ministra o informacje na temat podjętych działań i wzywamy władze publiczne do zapewnienia bezpiecznego i godnego przebiegu patriotycznych uroczystości jakie organizowane są ku czci odzyskania niepodległości przez Polskę. Mamy nadzieję, że MSWiA nie dopuści do eskalacji przemocy ze strony Antify bo konsekwencje tych działań zostaną zaliczone na poczet podległym Panu Ministrowi służb do czego, mamy nadzieję, Pan Minister nie dopuści.

Z wyrazami szacunku,

Zarząd Stowarzyszenia Solidarni 2010

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
Dzisiaj:
Wydarzenia
×