2011-11-05T08:29:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Marta Kaczyńska: „Naszym obowiązkiem jest polityka”

REKLAMA
zdjecie 8010
zdjecie 8010
fot. Gazeta Polska Codziennie fot. Gazeta Polska Codziennie
REKLAMA
Gazeta Polska Codziennie: „Dzisiaj naszym obowiązkiem jest polityka. Niezależnie od poglądów lewicowych czy prawicowych, musimy walczyć o najważniejsze wartości, dzięki którym może istnieć wspólnota. Trzeba się temu w sposób pełny poświęcić” - mówi w rozmowie z Dawidem Wildsteinem i Samuelem Pereirą Marta Kaczyńska, córka śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

(...) Media panią męczą?

- Stopień w jaki potrafią zakłamywać rzeczywistość czy manipulować nią, jest ogromny. Kiedy zobaczyłam tekst, że jestem obrażona, bo nie przyszłam na wieczór wyborczy, byłam zszokowana (śmiech). W „Polsce The Times” pojawił się tekst o tym, że „Marta jest teraz bardziej w cieniu” a dziennikarka napisała, że „zwierzyłam się tabloidom”. Tymczasem ja z nikim nie rozmawiałam. Dlatego zawsze robię przegląd prasy rano, by dowiedzieć się kim dzisiaj jestem (śmiech). Np. ostatnio mówią, że Wszystkich Świętych spędzam oddzielnie i, że „w dalszym ciągu jestem obrażona” na Jarosława Kaczyńskiego. To wszystko jest wyssane z palca, ze stryjem mam bardzo dobre relacje. Jest i zawsze będzie jedną z najbliższych mi osób.

Mówi pani o tym co należy robić, co sugeruje, że prawa strona nie zrobiła wszystkiego co powinna była…

- Myśmy też popełnili błędy. Myślę że należy zwrócić większą uwagę na lokalne struktury, ożywić je. Umożliwić szerszy dostęp do działalności wszystkim tym którzy chcą się odpowiedzialnie zaangażować. Jest sporo osób, które naprawdę chciałyby coś robić, działać lokalnie, ale nie zawsze są mile widziani. Pewnie tak jest w każdej partii, że starsi działacze czują zagrożenie, zwłaszcza gdy pojawia się ktoś młody, ambitny, wykształcony, z konkretnymi poglądami. Partia zawsze jest formą korporacji, jednak trzeba mimo wszystko się otwierać na młodych i poprawić jakość wewnętrznej komunikacji...”

Cała rozmowa w weekendowej „Gazecie Polskiej Codziennie”.


[źródło: Gazeta Polska Codziennie]
REKLAMA
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×