2022-07-08T22:01:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mateusz Morawiecki w Ostrołęce. Spotkanie w Muzeum Żołnierzy Wyklętych [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Ostrołękę, gdzie spotkał się z mieszkańcami w Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Chętnych do wysłuchania szefa rządu nie brakowało. Nie wszyscy się zmieścili, bo spotkanie z powodu złych warunków atmosferycznych przeniesiono do sali kinowej. Ale kto przyszedł odpowiednio wcześnie, ten na żywo wysłuchał, co do powiedzenia miał premier.

Szef polskiego rządu przyjechał do Muzeum Żołnierzy Wyklętych prosto z Dłutówki, gdzie wręczył staroście ostrołęckiemu Stanisławowi Kubłowi dofinansowanie na ponad 98 milionów złotych na budowę mostu w Teodorowie.

zdjecie 300

Premiera przywitała pełna sala ludzi, w tym spora część działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Po krótkim wstępie ze strony Marcina Grabowskiego i Arkadiusza Czartoryskiego, głos w końcu zabrał premier. Nie szczędził on krytyki politycznym oponentom z Platformy Obywatelskiej.

- W życiu i w polityce są dwa typy ludzi. Jak następuje kryzys, jak przychodzą trudniejsze dni, trudniejsze czasy, to jedni mówią: niech się dzieje wola nieba i chowają głowę w piasek, a drudzy starają się zrobić wszystko, co w ich mocy, żeby wyjść z tych tarapatów. Dziś mamy dokładnie taki czas, że warto się zastanowić, jak to było w minionych kryzysach - mówił, dodając:

Co wtedy zrobił rząd Platformy Obywatelskiej? Nie pamiętacie? Ja się nie dziwię, bo trudno sobie przypomnieć. Niewiele zrobił, można powiedzieć, że zgoła nic. Tusk sobie siedział, przełączał kanały, Eurosport, jakieś tam inne, palił cygarko. Jak przechodziły demonstracje za oknami, to Rostowski mu powiedział, że pieniędzy nie ma i nie będzie, a Lewandowski mówił, że bądźmy odporni na głosy przedsiębiorców.

Morawiecki mówił o "kryzysie stulecia".  - Najpierw COVID, a potem atak na granice polsko-białoruską, czyli prowokacja Łukaszenki i Putina, potem przyszło to co najgorsze, wojna na Ukrainie. Dziś rząd PiS koncentruje się na utrzymaniu bezpieczeństwa Polski i bezpieczeństwa finansowego rodzin polskich - wskazywał polski premier.

O swoim poprzedniku Donaldzie Tusku wyrażał się negatywnie. 

- Tusk był premierem chaosu, Tusk był i wystrzegajmy się, żeby nie wrócił, premierem fermentu, antagonizmu, konfliktu i właśnie chaosu. Potrzebujemy stabilnosci i spokoju. Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która może się mylić, za błędy przepraszamy, sam popełniłem wiele błędów, ale warto z błędów wyciągać wnioski, rozmawiać z ludźmi i robić wszystko dla Polski, by Polska wyszła z kłopotów gospodarczych i rozwinęła skrzydła szerzej niż wcześniej. To możliwe, taką nadzieję daje rząd Prawa i Sprawiedliwości - kontynuował Morawiecki.

Mateusz Morawiecki mówił także energetyce (wskazywał, że oprócz bloków węglowych będą budowane także gazowe, bo Polska chce mieć jak najwięcej czystej energii), a także o inflacji, która spędza sen z powiek wielu Polaków.

- Wiemy, że musimy tu i teraz wykonać robotę, żeby doprowadzić do zduszenia inflacji przy utrzymaniu miejsc pracy. Największym upiorem III RP było bezrobocie i wyjazdy za granicę. Jaka była rada Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego? Weź kredyt, zmień pracę. My z tym skończyliśmy. Polska musi być pełna pracy dla Polaków - wskazywał. - To jest putinflacja, przyczyny trzeba znać, wiedzieć, jaka jest prawda.

Premier dziękował też posłowi Arkadiuszowi Czartoryskiemu i senatorowi Robertowi Mamątowowi, nazywając ich "dobrymi duchami ziemi ostrołęckiej".

Później przyszedł czas na pytania z sali. Zadawali je m.in. radni PiS z Ostrołęki Ryszard Żukowski i Henryk Gut (pierwszy z nich chwalił podręcznik do nowego przedmiotu historia i teraźniejszość), a później na scenę wyszła Aneta Larent, wójt gminy Olszewo-Borki wybrana z list Prawa i Sprawiedliwości, i wręczyła premierowi bukiet kwiatów w podziękowaniu za "rekordowe dofinansowania, które zostały przyznane gminie".

Po zakończeniu spotkania do premiera Morawieckiego ustawiła się długa kolejka chętnych do wspólnego zdjęcia. Po wyjściu z budynku muzeum premier rozmawiał jeszcze z mieszkańcami, po czym zakończył wizytę w Ostrołęce.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7209
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×