eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Symboliczny czek dla powiatu ostrołęckiego. Premier gościł w Dłutówce [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7679
REKLAMA
zdjecie 7679

To był historyczny dzień dla Dłutówki w gminie Baranowo. Wieś, którą zamieszkuje niespełna 300 osób, odwiedził premier Mateusz Morawiecki. W towarzystwie samorządowców z całego regionu wręczył staroście ostrołęckiemu Stanisławowi Kubłowi symboliczny czek.

To, że premier Morawiecki odwiedzi Dłutówkę, ujawniliśmy wczoraj w naszym serwisie. Dziś wizyta stała się faktem i szef polskiego rządu zajechał do gminy Baranowo. Powód był szczególny - spotkanie ze starostą Stanisławem Kubłem i wręczenie mu symbolicznego czeku na 98,4 mln zł na budowę mostu na Narwi w Teodorowie.

- Tu, na Narwi chcemy finansować most w Teodorowie, niedaleko Ostrołęki, ten most jest bardzo potrzebny dla mieszkańców, chcemy, żeby te mosty łączyły mieszkańców, bo to podstawa dla przedsiębiorczości, mobilności ludzi. Polska nie może być zasklepiona w lokalnych społecznościach, bo Polska jest sumą lokalnych społeczności. Polska nie jest lokalna tylko jest sumą lokalności wszystkich razem. To niezwykle ważna rożnica. Nie tylko przelotówki są ważne, ale zwłaszcza mieszkańcy takich miast, jak Ostrołęka, Myszyniec, takich gmin jak Baranowo, jak wszystkie gminy powiatu ostrołęckiego, przyznają na pewno słuszność takiemu twierdzeniu, że Polska składa się z takich gmin, powiatów. Drogi gminne i powiatowe tworzą zupełnie nowe perspektywy - mówił w Dłutówce premier Morawiecki.

Później przyszedł czas na wręczenie czeku. - Dołożymy tę brakującą część powiatową i mam nadzieję, że się uda zrealizować - powiedział starosta Kubeł. - Musi się udać - odpowiedział premier.

Głos zabrał też starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

- Byłem zawsze zwolennikiem powstania rządowego funduszu rozwoju dróg. Dlaczego? Finansowanie z budżetu to było finansowanie roczne, ono nie pozwalało nam na próbę zmierzenia się zadaniami dużymi, wieloletnimi. A wiadomo, że zadania duże muszą być finansowane w cyklu wieloletnim - podkreślił.

Ta droga jest tego przykładem. To ponad 22 kilometry drogi łączącej gminy Olszewo-Borki, Baranowo, a także łączące tę gminę z Przasnyszem. Znajdujemy się na drodze, która kosztowała 29 milionów złotych, to jednorazowo największy kontrakt na terenie powiatu. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dofinansowanie ze strony rządowej, z funduszu.

Stanisław Kubeł wskazywał, że "na Mazowszu nie ma tak drugiego powiatu o takiej produkcji rolnej'. - Jeżeli nie jesteśmy liderem w Polsce, to za chwilę będziemy. Tutaj produkuje się największe ilości przetworów mięsnych, najwięcej przetworów mlecznych i także przemysł zbożowy.

Starosta Kubeł wskazał, że przez ostatnie lata Powiat Ostrołęcki skorzystał z ok. 90 milionów złotych wsparcia rządowego. Ponad 45 milionów jest w trakcie realizacji i teraz dochodzi jeszcze blisko 100 milionów na most.

Po krótkiej konferencji prasowej premier Morawiecki zrobił sobie kilka zdjęć z mieszkańcami Dłutówki i odjechał w kierunku Ostrołęki, gdzie czekano na niego w Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×