2016-03-02T09:56:32+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mechanik-oszust z Ostrołęki wciąż bezkarny. Poszkodowani walczą o sprawiedliwość

REKLAMA
fot. kadr z programu
REKLAMA

We wczorajszym odcinku programu Turbo Kamera wyemitowany został reportaż o nieuczciwym mechaniku z Ostrołęki. Adam K. oszukał kilka osób, którzy nie łudzą się już że stracone pieniądze odzyskają. „Chcemy jedynie sprawiedliwości” - mówią zgodnie. Sprawę wyjaśniają funkcjonariusze policji i prokurator.

Lista oszukanych przez Adama K. z Ostrołęki jest długa. Znaczne są także łączne wyrządzone przez niego straty – część z poszkodowanych straciła nawet po kilkanaście tysięcy złotych. Adam K. nie przyznaje się do winy a pomimo wielu skarg i zawiadomień wciąż pozostaje bezkarny. Sprawę wyjaśniają funkcjonariusze ostrołęckiej policji oraz prokurator.

Oszustem zainteresowali się również reporterzy programu Turbo Kamera emitowanego na antenie stacji TVN Turbo. Adam K. stał się niechlubnym bohaterem wczorajszego odcinka. W reportażu wystąpiły oszukane przez niego osoby. Poruszony został także wątek matki Adama K., pracującej na kierowniczym stanowisku w ostrołęckim inspektoracie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do jej obowiązków należało m.in. kontrolowanie ubezpieczonych oraz ich firm. Przez pewien czas kobieta była właścicielką warsztatu, w którym pracował nieuczciwy mechanik.

Reporter TVN Turbo uzbrojony w ukrytą kamerę bezskutecznie próbował porozmawiać z kobietą a temat oszustw dokonanych przez jej syna. Został jednak wyproszony z zajmowanego przez nią biura. Co ciekawe w krótkim odstępie czasu od wizyty reportera Turbo Kamery u kobiety, poszkodowani przez Adama K. wezwani zostali do kontroli w ZUS-ie.

- Biorąc pod uwagę to, że jest kontrolerem i może to budzić jakikolwiek niepokój u mieszkańców, u potencjalnych czy byłych klientów syna, dla jasności sytuacji pani (imię i nazwisko ocenzurowano) nie pełni już funkcji zastępcy kierownika do spraw kontroli, nie zleca kontroli i w ogóle nie będzie zajmowała się kontrolą - mówił przed kamerą TVN-u Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS-u.

Nagłośniona przez lokalne media oraz ogólnopolską stację telewizyjną sprawa mechanika-oszusta nabiera tempa – Adam K. w grudniu ubiegłego roku usłyszał zarzuty oszustwa i przywłaszczenia. W toku prowadzonego postępowania przesłuchano kilkadziesiąt osób. Jeśli funkcjonariusze potwierdzą stawiane przez poszkodowanych zarzuty wobec Adama K., jego odpowiedzialność za popełnione czyny będzie znacznie większa.

Zwiastun programu Turbo Kamera z 1 marca 2016 [TVN TURBO]

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6