2018-10-16T12:47:25+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Medale i nagrody dla nauczycieli ze szkół powiatowych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
0
0
4

Delegatura Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Ostrołęce, jak co roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zorganizowała uroczystość, na której zostały wręczone odznaczenia i nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom oświaty z podległego jej terenu.

Tym razem gospodarzem uroczystości była Ostrów Mazowiecka. Gala odbyła się w hali MOSiR. Oprócz wyróżnionych nauczycieli obecni byli m.in.  wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, wicekurator oświaty Dorota Skrzypek, wójtowie z kilku gmin oraz gospodarz burmistrz Jerzy Bauer – nauczyciel. - Po roku trudnej pracy przypada dzień, w którym jest czas na refleksje i podziękowania - powiedział wicewojewoda Sylwester Dąbrowski. - Szkoła jest takim miejscem, gdzie funkcję nauczycieli pełnią nie tylko nauczyciele, ale także inni pracownicy szkoły: sprzątaczki, panie w kuchni. One także uczą dzieci, jak mają się zachowywać. Podczas uroczystości wystąpił chór oraz zespół Apasionata ze szkoły podstawowej nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

Z jednostek  podległych Powiatowi Ostrołęckiemu Medalem Złotym za Długoletnią Służbę została wyróżniona Zofia Teresa Matyszczak, samodzielny referent z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  w Myszyńcu,  Teresa Podkowińska, nauczyciel logopeda z  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  w Myszyńcu,  Marzena Ewa Zapadka, nauczyciel pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  w Myszyńcu.

Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę uhonorowano Jadwigę Teresę Jędrzejczyk, nauczycielkę z  Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu, Beatę Monikę Piastę, kierownika kształcenia praktycznego z Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle, Małgorzata Świtaj, nauczycielka w  Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu.

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali: Halina Tyl, dyrektor ZSP w Troszynie, Anna Prusak, nauczycielka w ZSP w Troszynie,  Elżbieta Bajstak, nauczycielka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  w Myszyńcu , Krzysztof Jachimowski, nauczyciel w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie, Teresa Jędrzejczyk, nauczycielka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej  w Myszyńcu, Piotr Włodzimierz Kosiorek, nauczyciel Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie, Dariusz Andrzej Leszczyński, nauczyciel Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie, Anna Obirek, nauczycielka w  Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle, Anna Prusak, nauczycielka w  Zespole Szkół Powiatowych w Troszynie,  Elżbieta Szymczyk, nauczycielka  Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle, Małgorzata Świtaj, nauczycielka w  Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu.

Powiatowa uroczystość z okazji nauczycielskiego święta odbyła się w piątek,  12 października w Kadzidle. Życzenia nauczycielom złożył starosta Stanisław Kubeł, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Michał Giers, a także przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Mróz i wiceprzewodnicząca rady - Anna Śniadach. Mówili m.in. o trudnej pracy i życzyli w niej wytrwałości, sukcesów i satysfakcji z jej wykonywania. Nagrody zarządu powiatu otrzymali wszyscy dyrektorzy zespołów szkół powiatowych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×