2022-04-21T22:56:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Mer Borysławia wdzięczny za pomoc z Rzekunia: "Wielkie podziękowania dla naszych prawdziwych przyjaciół" [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA

Mer ukraińskiego Borysławia Igor Yavorski podziękował gminie Rzekuń za okazaną pomoc w postaci pomocy humanitarnej, która dotarła do miasta. O pomocy, jaką otrzymał z Rzekunia, wspomniał w wieczornym wystąpieniu w mediach społecznościowych.

W ostatnich dniach w kilkusetkilometrową trasę do miasta partnerskiego Rzekunia – położonego w zachodniej części Ukrainy Borysławia - wyruszyła pięcioosobowa ekipa – wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak, Stanisław Dmochowski - wiceprzewodniczący rady gminy, Kamil Suchecki – przedsiębiorca z firmy MKW Suchecki, Krzysztof Wojdyna – prezes stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne i fotoreporter naszego portalu oraz Rafał Kaczmarczyk - radny gminy Rzekuń. W dwóch wypełnionych po brzegi busach zawieźli dary, które przez kilka ostatnich dni przekazali mieszkańcy gminy Rzekuń i okolic.

zdjecie

NASZĄ RELACJĘ Z WYPRAWY NA UKRAINĘ PRZECZYTASZ TUTAJ

Mer Borysławia Igor Yavorski osobiście odebrał pomoc humanitarną od delegacji z Rzekunia, przyjmując także gości w swoim gabinecie. Rozmowa dotyczyła m.in. pomocy uchodźcom. Tych przyjęła zarówno gmina Rzekuń, jak i ukraińskie miasto Borysław, które jest wolne od rosyjskiej agresji, ale odczuwa skutki wojny, gdyż przyjmuje przesiedleńców ze wschodu.

W nagranym w czwartkowy wieczór podsumowaniu dnia mer Borysławia podkreślił, że do jego miasta przyjechali "koledzy z gminy Rzekuń na czele z wójtem gminy" z partią pomocy humanitarnej, za co "przesyła słowa wdzięczności" wszystkim ludziom dobrej woli.

Wystąpienie mera Borysławia:

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×