eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Miasto chce przekształcić dwa ostrołęckie przedszkola. Zobacz, jakie zmiany mogą zapaść

REKLAMA
zdjecie 9752
REKLAMA

Rada miasta Ostrołęki chce podjąć projekt uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia Przedszkola Miejskiego Nr 1 „Kraina Uśmiechu oraz Przedszkola Miejskiego Nr 9 „Bajkowa Kraina” poprzez zmianę ich siedziby. Dzieci uczęszczające do tych przedszkoli miałyby od nowego roku szkolnego chodzić do nowoczesnego budynku.

W uchwale czytamy, że od 31 sierpnia 2024 r. Przedszkole Miejskie nr 1 "Kraina Uśmiechu" i Przedszkole Miejskie nr 9 "Bajkowa Kraina" zmieniają siedzibę na na siedzibę Zespołu Przedszkolnego nr 2 przy ul. Ks. Franciszka Blachnickiego 14 w Ostrołęce.

- Wszystkie dzieci uczęszczające do Przedszkola Miejskiego Nr 1 „Kraina Uśmiechu” w Ostrołęce i Przedszkola Miejskiego Nr 9 „Bajkowa Kraina” będą miały możliwość kontynuowania prawa do wychowania przedszkolnego w nowej siedzibie Zespołu Przedszkolnego nr 2 w Ostrołęce, przy ul. Ks. Franciszka Blachnickiego 14 w Ostrołęce - zapisano w projekcie uchwały.

Przedszkole publiczne może być przekształcone z końcem roku szkolnego przez organ prowadzący, po otrzymaniu pozytywnej opinii Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Przekształcenie, jak jest zapowiadane, nie spowoduje zmiany w zatrudnieniu kadry pedagogicznej i pracowników obsługi.

W tym konkretnym przypadku Miasto argumentuje:

Utworzenie Zespołu Przedszkolnego Nr 2 w Ostrołęce na osiedlu Centrum, ul. Blachnickiego 14 i przeniesienie Przedszkola Miejskiego Nr 1 „Kraina Uśmiechu” oraz Przedszkola Miejskiego Nr 9 „Bajkowa Kraina” jest uzasadnione, ponieważ Przedszkole Nr 1 zlokalizowane jest w dwóch budynkach Spółdzielni Mieszkaniowej „Centrum” (ul. Sikorskiego i ul. Pileckiego), co skutkuje wysokimi kosztami utrzymania oraz trudnościami organizacyjnymi pracy przedszkola. Małe, niedostosowane dla potrzeb przedszkolaków sale i brak pomieszczeń do prowadzenia zajęć specjalistycznych oraz placu zabaw, jak również pomieszczeń socjalnych i gospodarczych powodują mniejszy komfort pracy nauczycieli i mniejsze wsparcie udzielane dzieciom. Natomiast przeniesienie Przedszkola Nr 9 zwolni 10 pomieszczeń, które będą służyć jako sale dydaktyczne, co pozwoli na ograniczenie dwuzmianowości dla klas I – III w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Nowoczesne, wysoko zaawansowane technologicznie przedszkole stanie się ozdobą osiedla Centrum, a teren wokół przedszkola zostanie efektownie zagospodarowany dzięki czemu powstanie atrakcyjny zespół edukacyjno – rekreacyjny. Mieszkańcy osiedla Centrum pozyskają dodatkową strefę odpoczynku, a nade wszystko ich dzieci będą miały stworzone lepsze warunki do zabawy, nauki i rozwoju.

Decyzję w tej sprawie już 30 listopada 2023 r. podczas sesji rady miasta podejmą radni. Warto podkreślić, że miasto ogłosiło przetarg na budowę Zespołu Przedszkolnego nr 2 w Ostrołęce, zgłosiło się pięć firm, lecz postępowanie unieważniono, gdyż ceny były zdecydowanie za wysokie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×