2018-02-15T09:57:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Miasto usprawnia system gospodarki odpadami

REKLAMA
REKLAMA
10
5
6

Utrzymanie stałej ceny za wywóz śmieci, wprowadzenie oszczędności oraz usprawnienie systemu gospodarki odpadami – to założenia jakie samorząd Ostrołęki stawia sobie oraz powołanej w październiku nowej miejskiej spółce komunalnej.

W środę w urzędzie miasta Ostrołęki odbyło się spotkanie poświęcone systemowi gospodarki odpadami. Wzięli w nim udział m.in. prezydent Janusz Kotowski, dyrekcja WGKiOŚ – Elżbieta Godlewska oraz Grzegorz Sul a także prezes Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Bartosz Pawelczyk. Podczas spotkania omawiano funkcjonowanie systemu gospodarki odpadami na terenie miasta.

Samorząd miasta chce zapobiegać ryzyku gwałtownego wzrostu cen za wywóz śmieci, dlatego też m.in. w październiku powołano do życia nową spółkę komunalną, której z początkiem roku powierzono odbiór odpadów zarówno z domostw prywatnych, zabudowy wielorodzinnej jak i od firm i zakładów produkcyjnych. Decyzja ta okazała się na tyle słuszna, ze zapobiegła tak drastycznej podwyżce cen jak to miało miejsce w przypadku gmin Olszewo-Borki czy Kadzidło. Od nowego roku mieszkańcy tych gmin płacą średnio od kilkudziesięciu do nawet stu procent więcej za wywóz odpadów. Co ważne, wspomniane samorządy zostały niejako postawione „pod ścianą” przez prywatną firmę zajmującą się odbiorem śmieci, która w postępowaniach przetargowych przedstawiła oferty, skutkujęca dla mieszkańców gigantycznymi podwyżkami.

- Chcemy usprawnić całość systemu, by mieć większą kontrolę nad jego działaniem, systematycznie uszczelniać system segregacji odpadów, a także wprowadzać oszczędności, które pozwolą nam na utrzymanie ceny śmieci na korzystnym dla mieszkańców poziomie – czytamy w informacji ratusza z przebiegu środowego spotkania.

Przypomnijmy, w 2016 roku oddano do użytku Samorządową Stację Segregacji Odpadów Komunalnych, która powstała dzięki unijnej dotacji. Instalacja ma w swoim założeniu służyć głównie mieszkańcom Ostrołęki, jednak samorząd liczy także na zainteresowanie SSOK-iem ościennych gmin.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×