zdjecie 6098
2018-01-23T11:46:42+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Miejscy radni z wizytą w noclegowni dla bezdomnych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. www.ostroleka.pl
1
0
0

W czwartek 18 stycznia odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej. Radni, którym towarzyszyła dyrektor Wydziału  Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Iwona Suska odwiedzili Noclegownię przy ul. Kołobrzeskiej oraz Dom Pomocy Społecznej przy ul. Rolnej.

Pierwszym punktem było zapoznanie się z pracą noclegowni. Radni usłyszeli jak przebiegały prace remontowe, które wykonali podopieczni MOPR, obejrzeli wszystkie pomieszczenia i spotkali się z bezdomnymi. Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski wyraził radość z faktu, że miejsce to stało się nie tylko schronieniem dla osób w bardzo trudnej życiowej sytuacji ale również sposobem na ich aktywizację. Mężczyźni gotują, sprzątają, odśnieżają i wykonują wszelkie prace, które pozwalają na wygodny pobyt. Budynek oddano do użytku w grudniu, więc MOPR wciąż uzupełnia umeblowanie noclegowni, by była ona jeszcze bardziej funkcjonalna.

Następnie radni udali się do Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Rolnej. Dyrekcja ośrodka zapoznała radnych z bieżącymi problemami, z jakimi borykają się pracownicy. Dotyczącą one głównie kwestii termomodernizacji. Ta wydaje się niezbędna, by w budynku nie dochodziło do znacznej utraty ciepła. Szansą na jej przeprowadzenie byłoby wpisanie DPS-u do projektów w ramach RPO. Rada Miasta pochyli się nad tą propozycją podczas jednego z kolejnych posiedzeń.

Grażyna Piersa podzieliła się również z gośćmi informacją o planowanym na kwieceń zakup nowego samochodu do transportu podopiecznych. Pieniądze na ten cel pochodzić będą z budżetu miasta oraz funduszu PFRON. Inwestycja w istotny sposób wpłynie na komfort pracy opiekunów oraz życie osób tam mieszkających.

Co ważne, jak wykazała kontrola prowadzona w ostatnich dniach przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki delegatura w  Ostrołęce, wszystkie osoby mieszkające w DPS w Ostrołęce są bardzo zadowolone ze stworzonych tam warunków i pracy personelu. Opiekunowie wykazują się niezmienną życzliwością, troskliwością, ciepłem, zachowują takt, ale pozwalają również na dużą dozę prywatności. Każdego dnia kierownicy poszczególnych działów rozmawiają z podopiecznymi – o stanie zdrowia, samopoczuciu ale również sprawach codziennych, jak planowane menu.  

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  1  2  3  4  5  6
dk7  8  9  10  11  12  13
dk14  15  16  17  18  19  20
dk21  22  23  24  25  26  27
dk28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6098