zdjecie 1675
zdjecie 1675
2020-04-24T10:23:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Mieli narkotyki i cudze dokumenty. Wpadli gdy plądrowali opuszczony dom [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
1

Funkcjonariusze policji z Czerwina zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w poszukiwaniu cennych łupów zapuścili się w nasz teren. Mieli przy sobie narkotyki i cudze dokumenty oraz ukrytą gotówkę. Zostali zatrzymani, gdy plądrowali opuszczony dom.

W środę, 22 kwietnia w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze policji z Czerwina otrzymali informację podejrzanym aucie zaparkowanym przy jednym z opuszczonych domów. Wewnątrz miał siedzieć jeden mężczyzna, drugi natomiast miał wejść do wnętrza budynku.

Policjanci już po 3 minutach byli na miejscu i potwierdzili zgłoszenie. W środku auta siedział 33 - letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, był przestraszony i nie potrafił wyjaśnić celu swojego pobytu. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim ukrytą w skarpecie torebkę foliową z zamknięciem strunowym, w której znajdował się susz roślinny. Po wstępnym zbadaniu okazało się, że jest to marihuana. W trakcie dalszych czynności jeden z policjantów poszedł do opuszczonego domu, gdzie zastał tam drugiego z mężczyzn, 47 - letniego również mieszkańca powiatu ostrowskiego. Mężczyzna został zatrzymany w momencie kiedy plądrował poddasze budynku. Jak ustalono w środku budynku nie było wartościowych rzeczy.

relacjonuje podkomisarz Tomasz Żerański rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Podczas przeszukania vw, którym poruszali się mężczyźni, znaleziono kolejne porcję marihuany oraz pochodną amfetaminy. Dodatkowo w jednej z toreb znaleziono także małą wagę elektroniczną mogącą służyć do porcjowania narkotyków. Mężczyźni posiadali także dwa dowody osobiste i kartę bankomatową na inne nazwiska. Po sprawdzeniu dokumentów w systemach informatycznych policji okazało się, że jeden z odwodów osobistych figuruje jako utracony.

Obydwaj mężczyźni zostali przewiezieni do ostrołęckiej komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszeli już zarzuty dotyczące posiadania narkotyków do których się przyznali.


Przy jednym z mężczyzn znaleziono także gotówkę w kwocie 1692 zł oraz 5 euro, pieniądze zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar. Policjanci będą także wyjaśniali sprawę z dowodami osobistymi i kartą bankomatową. Niewykluczone, że mężczyźni usłyszą także zarzuty w tym zakresie.

mówi podkom. Żerański.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z posterunku policji w Czerwinie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Tak trzymać, 17:19 24-04-2020,   100%
Bravo
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4  5  6 dk7
dk8  9  10  11  12  13  14
dk15  16  17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×