zdjecie 5233
zdjecie 5233
zdjecie 5233
2018-10-18T15:11:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mirosław Rosak nadal rządzi Wydziałem Oświaty

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
6
10
47

Od 1 października Mirosław Rosak miał przestać sprawować nadzór nad Wydziałem Oświaty. Tak się jednak nie stało. Wciąż podpisuje dokumenty dotyczące spraw związanych ze stanowiskiem dyrektora.

 
Pod koniec września w biuletynie „Ostrołęka Samorządowa” ukazała się informacja o tym, że od 1 października Mirosław Rosak żegna się z Wydziałem Oświaty. Jego obowiązki przejąć miał prezydent Janusz Kotowski oraz Grażyna Chrzaniuk. Z naszych informacji wynika, że tak się jednak nie stało.
 
Już po 1 października Rosak wciąż formalnie decydował o tym, co dzieje się w Wydziale Oświaty. Podpisywał dokumenty i decyzje. Ochoczo pokazywał się także na oficjalnym odbiorze jednej ze szkolnych inwestycji. O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy rzecznika prasowego Urzędu Miasta. Zapytaliśmy m.in. o to czy Mirosław Rosak jest obecnie zatrudniony w ratuszu, na jakim stanowisku, w jakim charakterze oraz jaki ma zakres obowiązków.
 
Odpowiedź otrzymaliśmy niemal po dwóch tygodniach – tuż przed końcem terminu, jaki na odpowiedź przewiduje tryb dostępu do informacji publicznej. Wynika z niej, że Rosak jest zatrudniony w strukturach ratusza ale nadal jednoznacznie nie wiadomo na jakim stanowisku.
 
„Obecnie panu Mirosławowi Rosakowi powierzono nadzorowanie spraw z zakresu realizacji projektów unijnych dla placówek oświatowych i multicentrum na os. Stacja.” - informuje Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy UM.
 
A taka oto informacja widnieje obecnie w Biuletynie Informacji Publicznej:
 
zdjecie
 
Wygląda na to, że jedyne co się w kwestii Mirosława Rosaka zmieniło, to tabliczka informacyjna na drzwiach do jego gabinetu, która obecnie wygląda tak:
 
zdjecie
 
Czy ratusz po raz kolejny stara się ukryć niewygodne dla siebie informacje? Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia, gdy pytaliśmy o wysokość nagród wypłacanych wiceprezydentowi i sekretarzowi. Więcej na ten temat przeczytacie tu:
 
Gigantyczne nagrody dla wiceprezydenta i sekretarza. Prezydent nie ujawnia, my liczymy!
 
Czy to nie przesada?! Wiceprezydent i sekretarz w Ostrołęce zarabiają jak... w Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu!
 
Oświadczenia majątkowe za 2017 rok. Wiceprezydent i sekretarz zarabiają lepiej od prezydenta
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×