eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Młodzież Wszechpolska apeluje do wójta i radnych z Olszewa-Borek: „Nie sprowadzajcie do nas osób obcych kulturowo”

REKLAMA
zdjecie 1524
zdjecie 1524
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

„Wzywamy was do niesprowadzania osób pochodzących z obcych nam kręgów kulturowych, zwłaszcza z Afryki i Bliskiego Wschodu” - z takim dramatycznym apelem wystąpili do radnych i wójta Olszewa-Borek działacze ostrołęckich struktur Młodzieży Wszechpolskiej i Narodowej Ostrołęki.

Na naszą redakcyjną skrzynkę mailową otrzymaliśmy apel wystosowany do władz gminy Olszewo-Borki przez działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i Narodowej Ostrołęki. Poniżej publikujemy pełną jego treść:

„W związku z oświadczeniem wójta gminy Olszewo-Borki, wzywamy radę gminy Olszewo-Borki wraz z wójtem Panem Krzysztofem Szewczykiem do niesprowadzania osób pochodzących z obcych nam kręgów kulturowych, zwłaszcza z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Domagamy się także natychmiastowego zaprzestania negocjacji na ten temat z wojewodą mazowieckim i zapewnienie go, że żadna osoba ze wspomnianych wyżej rejonów świata do naszej gminy nie zostanie sprowadzona.

Nasze zaniepokojenie związane jest z wypełnioną przez wójta Olszewo-Borek ankietą, w której zadeklarował on chęć przyjęcia do naszej gminy 5 osób, o czym poinformował w dniu 25 listopada br. na sesji rady gminy.

Jesteśmy tym bardziej zaniepokojeni ze względu na niedawne zamachy terrorystyczne, które zostały przeprowadzone w Paryżu. Sprowadzenie do naszego kraju osób z obcych nam kręgów kulturowych nie wyklucza pojawienia się takich zamachów również w naszym kraju. Przede wszystkim jest to spowodowane brakiem możliwości rozróżnienia nawet przez najbardziej wyspecjalizowane do tego służby państwowe – osób przybywających obecnie do Europy. Rozróżnienie te dotyczy pojęcia „uchodźca”, „imigrant ekonomiczny” oraz „wysłannik państwa islamskiego”.

Kolejnym powodem dla, którego nie godzimy się na przyjęcie do nas wspomnianych wyżej ludzi jest to, iż pochodzą oni z obcych nam kręgów kulturowych. Skutkowałoby to nieprzestrzeganiem przez te osoby reguł i zasad obowiązujących w cywilizacji europejskiej z czym mamy do czynienia chociażby w państwach europy zachodniej. W tym miejscu należy też nawiązać do położenia chrześcijan w samych państwach muzułmańskich, które jest w olbrzymiej większości tragiczne, dlatego nie możemy dopuścić, aby podobna sytuacja zaistniała w naszym kraju.

Jednocześnie wyrażamy swoje oburzenie sytuacją, w której po 26 latach od transformacji ustrojowej – państwo polskie sprowadziło do naszej ojczyzny jedynie znikomą liczbę rodzin polskich repatriantów, którzy zostali zesłani w głąb Związku Radzieckiego podczas II wojny światowej. Daleko niezadowalająca jest także pomoc dla Polaków żyjących obecnie na Ukrainie i zagrożonych konfliktem rosyjsko-ukraińskim.

Z poważaniem,
Młodzież Wszechpolska Ostrołęka
_Stowarzyszenie Narodowa Ostrołęka_”


Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×