zdjecie 1675
zdjecie 1675
2017-09-19T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mobilis informuje: Ulgi dla seniorów tylko na wybranych liniach

REKLAMA
REKLAMA
0
0
1

Ciąg dalszy interwencji czytelnika, którego zadziwił brak ulg dla seniora w autobusie ostrołęckiego Mobilis Group PKS. Okazuje się, że od marca ulgi obowiązują tylko na wybranych połączeniach. Zarząd Mobilis Group odpowiada: biletów dla seniora nie ma z powodu kosztów obsługi linii.

Sprawę opisywaliśmy blisko tydzień temu w naszym serwisie. Nasz czytelnik zwrócił się z prośbą o wyjaśnienie dlaczego nie można kupić biletów ulgowych dla osób pow. 60 roku życia w autobusach ostrołęckiego Mobilisu. Kierowca poinformował go, że bilety z ulgą dla seniorów zostały wycofane ze sprzedaży.

Odpowiedź Mobilisu jest jednoznaczna: biletów ulgowych dla seniorów nie ma, gdyż koszty obsługi linii były zbyt wysokie. Ulgi dla seniorów zostały jednak utrzymane w przypadku połączeń pospiesznych.

Odpowiedź Zarządu Mobilis Group PKS Ostrołęka:

Uprzejmie informujemy, że ulgi dla seniora na przejazdy komunikacją zwykłą zostały wycofane 01.03.2017 r. Zniżki te należały do grupy tzw. ulg handlowych, stosowanych w miarę możliwości przez przewoźników zależnie od tego, jak wysokie są koszty łączne związane z organizacją i obsługą przejazdów na danej trasie.

Równocześnie informujemy, że w przypadku połączeń pośpiesznych obsługiwanych przez Mobilis Group PKS Ostrołęka ulgi dla osób powyżej 60-tego roku życia nadal obowiązują. Zniżki na bilety dla seniorów stosowane są również wówczas, jeśli połączenia dotowane są przez miasto/ gminę i takie ulgi są częścią kontraktu. Ponadto informujemy, że Pasażerowie podróżujący autobusami Mobilis Group PKS Ostrołęka mogą korzystać z obowiązujących w całym kraju ulg ustawowych na przejazdy.

Staramy się, aby ceny naszych biletów były jak najbardziej atrakcyjne dla wszystkich Pasażerów. Ze względu na koszty obsługi całej linii, nie byliśmy jednak w stanie dłużej utrzymać ulg dla seniora w komunikacji lokalnej w naszej ofercie. Będziemy stale obserwować sytuację i jeśli tylko pojawi się taka możliwość, rozważymy ponowne wprowadzenie pełnej oferty ulg dla seniorów w komunikacji zwykłej.

Jesteś świadkiem wypadku? Widzisz coś nadzwyczajnego, śmiesznego, a może masz problem, którym chcesz się podzielić? Jeżeli tak, to skontaktuj się z nami! Kontakt: redakcja@eostroleka.pl

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 14:17 19-09-2017,   -
W ogóle to cały problem z ulgami. Jak był wiek emerytalny 65 to były ulgi od 65 lat. Jak podniesiono wiek emerytalny to już były ulgi od 67. Po obniżeniu tego wieku ulgi (jak ostatnio jechałem są od 70 lat życia) To w końcu jak jest z ulgami nie tylko w Mobilisie? To jakiś obłęd. Za każdym razem jak jadę to jest inaczej. Czy to aby nie widzimisię kierowcy?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4  5  6 dk7
dk8  9  10  11  12  13  14
dk15  16  17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×