2010-06-25T12:34:02+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mobilis Sp. z o. o. przjmuje spółki PKS północnego mazowsza

REKLAMA
REKLAMA

Mobilis Sp. z o.o., firma transportowa z ponad 20-letnią tradycją w przewozach pasażerskich, będąca największym prywatnym operatorem w branży autobusowego miejskiego transportu publicznego w Polsce, podpisała z Ministerstwem Skarbu Państwa umowę przejęcia 85% udziałów w sześciu spółkach PKS z północnego Mazowsza: PKS w Ciechanowie, PKS w Mińsku Mazowieckim, PKS w Mławie, PKS w Ostrołęce, PKS w Płocku oraz PKS w Przasnyszu. W wyniku tej transakcji powstaje silna grupa przewozowa, zarządzana przez inwestora branżowego, której celem jest wprowadzenie nowej jakości na rynku autobusowych przewozów pasażerskich w regionie Mazowsza.

W ramach umowy zakupu, Mobilis Sp. z o.o. zobowiązał się do zrealizowania w każdej ze spółek dużych inwestycji w tabor autobusowy, które pozwolą na radykalną odnowę taboru (w tym dostosowanie floty do unijnych standardów ekologicznych) i zaoferowanie znacznie wyższej jakości usług dla pasażerów. Łącznie Mobilis planuje zainwestować w tabor autobusowy prawie 100 mln PLN w ciągu najbliższych 3 lat. Na podwyższenie jakości usług, oprócz nowoczesnych, komfortowych autobusów, wpłynie też planowane lepsze dopasowanie rozkładów jazdy do potrzeb pasażerów.

Dla przejętych spółek transakcja ta oznacza więc znacząco większe bezpieczeństwo działalności oraz możliwości rozwoju na coraz bardziej konkurencyjnym rynku usług transportowych, a dla pasażerów znaczące podniesienie jakości usług.

„Cieszymy się, że Ministerstwo Skarbu Państwa wybrało Mobilis Sp. zo.o. na na inwestora dla Spółek PKS z północnego Mazowsza. Wiążemy z tą inwestycją dalekosiężne plany rozwoju i jesteśmy przekonani, że możemy stworzyć silną grupę przewozową, wyznaczającą nowy standard usług na polskim rynku przewozów pasażerskich. Istotne w tym zakresie będzie doświadczenie i wsparcie naszego właściciela – Egged – który jest największą firmą transportu autobusowego w Izraelu i piątym największym przewoźnikiem autobusowym na świecie” - powiedział Eugeniusz Szymonik, Prezes Zarządu Mobilis Sp. z o.o.

„Naszym celem, oprócz wzmocnienia potencjału, pozycji rynkowej oraz efektywności przejętych PKS, będzie także zapewnienia stabilności i rozwoju zawodowego pracowników spółki. Dlatego bardzo cieszymy się, że w ramach negocjacji ze Skarbem Państwa doszliśmy do porozumienia społecznego dzięki któremu podpisaliśmy uzgodniony pakiet socjalny” - dodał Eugeniusz Szymonik.

INFORMACJE O MOBILIS SP. Z O.O.

Mobilis Sp. z o.o. to firma transportowa z ponad 20-letnią tradycją w przewozach pasażerskich, w Polsce i za granicą, będąca obecnie największym prywatnym operatorem w branży autobusowego miejskiego transportu publicznego w Polsce. Mobilis obsługuje linie komunikacji miejskiej w Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy i oraz linie podmiejskie i gminne,.. Flota Mobilis obejmuje ponad 240 autobusów. 100-proc. właścicielem Mobilis Sp. z o.o. jest Grupa Egged, największy przewoźnik autobusowy w Izraelu.

INFORMACJE O GRUPIE EGGED

Grupa Egged jest izraelską firmą, założoną w 1933 roku. Egged jest największą firmą transportu autobusowego w Izraelu i kontroluje ponad 60 proc. rynku w tym kraju. Jednocześnie jest piątym największym przewoźnikiem autobusowym na świecie. Posiada flotę 3,5 tys. autobusów i przewozi codziennie ok. 1 mln pasażerów. Zatrudnia blisko 6200 pracowników. Roczne przychody spółek działających w Izraelu wynoszą ok. 500 mln euro.

Egged realizuje strategię rozwoju, której celem jest uzyskanie pozycji jednego z najważniejszych graczy na międzynarodowym rynku transportu. Polska zajmuje w tej strategii jedno z najważniejszych miejsc, ze względu na swój potencjał rozwoju i kluczowe położenie w Europie.

Pierwszą inwestycją Egged w Polsce było nabycie spółki Mobilis. W marcu 2009 roku Egged, przejął 51% udziałów PKS Mrągowo, obsługującego miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego, jak również linie dalekobieżne takie jak Warszawa, Gdańsk, Kraków i Kielce w sezonie wakacyjnym.
Dodatkowe informacje dostępne także na stronie www.mobilis.pl oraz www.egged.co.ilREKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×