2012-06-21T19:39:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Najlepsi stypendyści docenieni, a kolejni mogą składać wnioski [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Karolina Balcerczyk
REKLAMA
Dziś najzdolniejsi stypendyści z Mazowsza, w tym dwoje z regionu ostrołęckiego, odebrało z rąk marszałka Adama Struzika dyplomy gratulacyjne. Uczniowie zaprezentowali również swoje osiągnięcia z zakresu przyrody i matematyki. To efekt ubiegłorocznej edycji „Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych” realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach PO KL 2007-2013. Aż 96 tegorocznych stypendystów pochodzi właśnie z regionu ostrołęckiego. Kolejni mają nadal szansę. Właśnie ruszyła piąta edycja programu.

W kończącym się roku szkolnym, dzięki stypendiom unijnym aż 536 gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Mazowsza mogło pogłębiać swoją wiedzę i realizować wiele ciekawych projektów. Brali oni udział i zajmowali wysokie miejsca w olimpiadach m.in. matematycznej, informatycznej, biologicznej, konkursach przedmiotowych, a także warsztatach i seminariach naukowych.

Z ubieganiem się o stypendia doskonale poradzili sobie uczniowie z regionu ostrołęckiego - stypendia pobiera tam 96 uczniów. Dziś dwoje najlepszych zaprezentowało swoje projekty edukacyjnie. Jednym z nich jest Tomasz Linowski z liceum w Ostrołęce, który realizował projekt „Chaos i porządek - teoria fraktali z perspektywy nauki, przyrody i sztuki”. Drugim - Karolina Balcerczyk z gimnazjum w Baranowie, która realizowała projekt „Niezwykły świat roślin”.

- Cieszę się, że jest tylu młodych, zdolnych i ambitnych uczniów na Mazowszu. To właśnie Wy jesteście naszą nadzieją na przyszłość - mówił do stypendystów marszałek Adam Struzik. - Myślę, że za kilka lat Wasze osiągnięcia naukowe potwierdzą, że stypendia dla szczególnie uzdolnionej młodzieży, to najlepszy sposób na inwestowanie środków unijnych - dodał.

- Mam nadzieję, że stypendia, które otrzymaliście choć trochę pomogły Wam w pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu zainteresowań. Z ogromnym zaciekawieniem zapoznałem się z Waszymi osiągnięciami i muszę przyznać, że zaimponowaliście mi swoją wiedzą i pracowitością. Życzę Wam kolejnych sukcesów - dodał wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

Jednak to nie koniec wsparcia. Właśnie ruszyła jego piąta edycja. Wnioski o stypendium można składać do 6 lipca br.

W tym roku na stypendia dla najzdolniejszej młodzieży zarezerwowano ok. 2,5 mln zł, a wsparcie ma szansę otrzymać 418 uczniów z całego województwa.

O stypendia mogą ubiegać się uczniowie gimnazjów lub szkół ponadgimnazjalnych z Mazowsza. Pomoc skierowana będzie do młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.
Tomasz Linowski
REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3