2012-05-30T17:14:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Orły Ostrołęki 2012: Nagrody wręczono po raz ostatni [VIDEO, ZDJĘCIA, LISTA NAGRODZONYCH]

REKLAMA
REKLAMA
W środę, 30 maja, wręczono „Orły Ostrołęki”. Nagrody dla najzdolniejszych maturzystów były rozdawane przez 10 lat, jednak, jak zdecydowali fundatorzy - firma Stora Enso - w tym roku zostały wręczone po raz ostatni.

Gala rozdania odbyła się w hotelu Nad Narwią, uczestniczyło w niej 62 kandydatów na „Orłów”. Komisja powołana przez organizatora wybrała 10 najzdolniejszych, którzy oprócz tytułu otrzymali także stypendium.

- Akcja rozpoczęła się w 2003 roku jeszcze w firmie Intercell, od 2005 roku kontynuowana jest przez Stora Enso Poland - poinformowała Maria Rochowicz ze Story. - Przez 10 lat w konkursie pojawiło się około 500 uczniów ze wszystkich szkół średnich Ostrołęki.  Co roku nagradzanych było 10 maturzystów. Oznacza to, że ponad 100 uczniów uzyskało tytuł „Orła Ostrołęki” i nagrody w wysokości 100 tys. zł łącznie. Niemal drugie tyle uczniów otrzymało różnego rodzaju wyróżnienia.

Zebrani w hotelu mogli także obejrzeć występ kabaretu Szuje oraz zespołu Droga na Ostrołękę - po uroczystości odbyła się dyskoteka zorganizowana dla wszystkich tegorocznych ostrołęckich maturzystów.

Jak zapowiedzieli organizatorzy, była to ostatnia edycja „Orłów Ostrołęki”, jednak nadal zamierzają wspierać młodych ludzi.

-W przyszłym roku planujemy rozpocząć nowy program sponsorski, adresowany do lokalnej społeczności - powiedziała Rochowicz.

Orły Ostrołęki 2012:

Bartosz Skalik - III LO ZS nr 5 im. Unii Europejskiej
Mateusz Krzysztof Cwaliński - Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. dr J. Psarskiego
Wojciech Jędrzej Kordyzon - II LO im. C.K. Norwida
Emilia Stenka - II LO im. C.K. Norwida
Aleksandra Modzelewska - Liceum Klasyczne im. Papieża Jana Pawła II
Daniel Andrysiak - III LO ZS nr 5 im. Unii Europejskiej
Karolina Romanik - III LO ZS nr 5 im. Unii Europejskiej
Kamil Żmijewski - III LO ZS nr 5 im. Unii Europejskiej
Jakub Popielarczyk - I LO im. Gen. J. Bema
Katarzyna Olszewska - I LO im. Gen. J. Bema

Wyróżnienia:

Joanna Deptuła - Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika
Sylwia Kojtek - Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich
Aneta Kiernozek - III LO ZS nr 5 im. Unii Europejskiej
Ewa Aleksandra Koronka - I LO im. Gen. J. Bema.
Monika Radecka - I LO im. Gen. J. Bema.
Natalia Kurpiewska - Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. dr J. Psarskiego
Aneta Boruch - Zespół Szkół Zawodowych nr 1. im. dr J. Psarskiego
Piotr Będźkowski - I LO im. Gen. J. Bema
Kamil Jasiński - I LO im. Gen. J. Bema
Łukasz Orzoł - II LO im. C K. Norwida
Paweł Sylwester Tyszka - Zespół Szkół Zawodowych nr 3 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego
Łukasz Gleba - Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich
Magdalena Głażewska - II LO im. C. K. Norwida
Aleksandra Tyszka - I LO im Gen. J. Bema
Kamil Czaplicki - I LO im. Gen. J. Bema
Materiał filmowy 1 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  1