2017-02-13T12:34:48+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Napad na bank w Klementowicach. Sprawca już w rękach policji

REKLAMA
fot. policja.plfot. policja.pl
REKLAMA

Zaledwie kilka godzin potrzebowali puławscy policjanci do ustalenia i zatrzymania sprawcy napadu na placówkę bankową w Klementowicach. W piątek mężczyzna grożąc pracownicom przedmiotem przypominającym broń palną zażądał wydania gotówki. Okazał się nim 31-latek z gminy Kurów. Zrabowane pieniądze chciał przeznaczyć na spłatę kredytu. Teraz grozi mu do 12 lat kary pozbawienia wolności. Dziś Sąd Rejonowy w Puławach zastosował wobec niego tymczasowy 3 miesięczny areszt.

Do napadu doszło w miniony piątek około godziny 11 w Klementowicach. Zamaskowany mężczyzna wszedł do placówki banku i grożąc pracownicom przedmiotem przypominającym broń palną zażądał wydania gotówki. Kobiety próbowały opóźnić wydanie gotówki do czasu uruchomienia  alarmu, ale mężczyzna zrobił się nerwowy i zaczął wykrzykiwać, że je zastrzeli. Jedna z pracownic dała mu więc część pieniędzy z kasy, które napastnik schował do torby po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Kasjerkom i klientowi, który był w tym czasie w banku nic się nie stało.

Tuż po otrzymaniu zgłoszenia natychmiastowe działania podjęli policjanci z Puław, Kurowa i Lublina.  Ustalony został rysopis napastnika oraz fakt, że mężczyzna odjechał z miejsca terenowym samochodem. Okazało się, że sprawca po drodze porzucił kominiarkę, torbę i kilka innych przedmiotów. Już po kilku godzinach został zatrzymany gdy  przebywał w miejscu swojej pracy. Był kompletnie zaskoczony. Okazał się nim 31-latek z gm. Kurów.  Kolejne czynności potwierdziły, że mężczyzna działał sam.  Kryminalni odzyskali również pieniądze. Sprawca  zaledwie niewielką część z nich zdążył wydać spłacając jedną ratę kredytu, który miał zaciągnięty w innym banku. Pistolet, którym się posłubiwał to broń hukowa.

Napastnik został wczoraj przesłuchany przez prokuratora, a dziś Sąd Rejonowy w Puławach zastosował wobec niego tymczasowy 3 miesięczny areszt. Za rozbój 31-latkowi grozi do 12 lat kary pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 2368
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8  9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14  15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×