zdjecie 7612
zdjecie 7612
2020-01-25T14:15:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Napięta atmosfera w ostrołęckiej oświacie. Młodzież staje w obronie dyrektora ZSZ 1

REKLAMA
REKLAMA
13
7
89
Młodzież, która na Facebooku zorganizowała wydarzenie w reakcji na nieoficjalne doniesienia o możliwym przeniesieniu oddziałów między szkołami, tym razem staje w obronie dyrektora ZSZ 1 Tadeusza Olszewskiego. W mediach pojawiły się bowiem informacje, że to on może być podejrzewany o szerzenie plotek. Dyrektor kategorycznie zaprzecza, a uczniowie stają za nim murem. 
 
Sytuacja w ostrołęckiej oświacie jest niezwykle napięta. Młodzież, zaniepokojona nieoficjalnymi doniesieniami o możliwym przeniesieniu oddziałów między szkołami (choć żadna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła), zorganizowała się na Facebooku. Ponad tysiąc osób dołączyło do wydarzenia "Stop przenoszeniu i łączeniu klas w Ostrołęce".
 
Uczniowie pojawili się też na obradach Komisji Oświaty. Przysłuchiwali się wersji, jaką przedstawiły władze miasta i zapewnili, że facebookowe działania są tylko i wyłącznie ich inicjatywą.
 
Tymczasem, na portalu wzasięgu.pl pojawił się artykuł, w którym zamieszczono informację, iż podczas Komisji Oświaty dało się odczuć, kogo władze miasta podejrzewają o szerzenie plotek. W artykule pada odniesienie do dyrektora ZSZ 1 Tadeusza Olszewskiego. Ten jednak zaprzecza: "Nie prowadziłem żadnych rozmów z nauczycielami ani uczniami w tej sprawie" - mówi. Z kolei prezydent Łukasz Kulik powiedział wzasięgu.pl: "Chodzi o to, że rozmowy, które prowadzimy w urzędzie miasta są inaczej przedstawiane zarówno nauczycielom przez tego dyrektora, jak i później samym uczniom".
 
W tym nieporozumieniu wiadomo już, po czyjej stronie stanęła młodzież - po stronie dyrektora Tadeusza Olszewskiego. Taki wpis pojawił się na wydarzeniu, o którym wcześniej wspominaliśmy:
 
"Jesteśmy zaskoczeni wypowiedzią Pana Prezydenta. Nasze działania (stworzenie wydarzenia oraz wczorajsza dyskusja na spotkaniu Komisji Oświaty) były spowodowane głosami, które było słychać z wielu stron. Naszym zamiarem było dowiedzieć się, co planuje organ prowadzący. Ruch ten zaplanowaliśmy my, młodzież, a nie tak jak to zostało przedstawione na portalu wzasiegu.pl - nauczyciele i dyrektor. Nie sądziliśmy, że za naszą postawę otwartości zostanie publicznie ukarany Pan Tadeusz Olszewski. Jest nam przykro, że zostaliśmy wykorzystani w tej sytuacji do zamieszczenia na portalu wzasiegu.pl wypowiedzi posądzającej Pana dyrektora o manipulowanie nami. Z całym szacunkiem dla Pana Prezydenta, ale musimy wyjaśnić tę sytuację i jasno zaznaczyć, że wspomniane działanie jest tylko inicjatywą uczniów. Jeszcze raz prosimy o nieszkalowanie dyrektora ZSZ Nr 1"
 
Do tematu wrócimy.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×