eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Nastolatek złapany na gorącym uczynku. To były kosztowne "zakupy"

REKLAMA
zdjecie 7237
Zdjęcie wygenerowane - ilustracja do tekstuZdjęcie wygenerowane - ilustracja do tekstu
REKLAMA
zdjecie 7237
Posłuchaj

Rachunek wyszedł wyjątkowo niekorzystnie. Siedemnastolatek z Ostrołęki, który w środowe południe próbował wyjść ze sklepu Dino w Białobieli z napojami wartymi 8 złotych, skończył z mandatem opiewającym na 500 złotych.

Do zdarzenia doszło około godziny 17:00. W sklepie w Białobieli na gorącym uczynku złapany został młody mężczyzna. Wezwano policję.

17-letni mieszkaniec Ostrołęki został ukarany mandatem w wysokości 500 zł – potwierdza nadkom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Kradzież sklepowa, nawet drobna, jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny. W tym przypadku wartość skradzionego towaru była symboliczna - napoje warte 8 złotych - ale konsekwencje finansowe okazały się wiele wyższe. 

Sklepy coraz skuteczniej radzą sobie z kradzieżami - kamery, czujniki i czujni pracownicy sprawiają, że złodzieje sklepowi są łapani nawet przy próbach wyniesienia towaru o znikomej wartości. Jak pokazuje przypadek z Białobieli, opłaca się to znacznie mniej, niż mogłoby się wydawać.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29 dk30  1  2  3  4  5
×