eOstroleka.pl
Region,

Nastolatkowie uciekali skradzionym autem

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
KPP SzczytnoKPP Szczytno
REKLAMA

Dzięki współprac na linii dwóch jednostek z garnizonów mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego policjanci z Myszyńca i Szczytna zatrzymali dwóch małoletnich. Najpierw uciekali oni  kradzionym Citroenem C5, a następnie pieszo. Skradziony pojazd odzyskano.

Dzisiaj w nocy jeden z patroli myszynieckiego komisariatu policji na dw. PKS, zauważył zaparkowanego Citroena C5, a w nim dwie młode osoby. Policjanci rozpoczęli kontrolę. Osoba siedząca, za kierownicą nie chciała jednak otworzyć drzwi, wręcz przeciwnie uruchomiła silnik i z piskiem opon ruszyła w kierunku Szczytna drogą krajową 53. Rozpoczął się pościg. Policjanci o wszystkim poinformowali dyżurnych z Ostrołęki i Szczytna.

Jak się okazało citroen został skradziony w Kolnie w środę. Dzięki współpracy pomiędzy jednostkami pierwsza blokada została ustawiona w Olszynach, lecz kierowca z citroena nie zatrzymał się. W Młyńsku kierowca potrącił jednego z policjantów, który doznał urazu nogi. W Szczytnie podejrzani nie mieli już szansa. Policjanci z Komendy Powiatowej w Szczytnie na ul. Piłsudskiego ustawili kolczatkę drogową. Po najechaniu na nią auto przejechało jeszcze kilkadziesiąt metrów po czym kierowca zjechał na teren dworca PKP. Tu podejrzani zaczęli uciekać pieszo. Po kilkunastu metrach policjanci ze Szczytna i Myszyńca na torowisku zatrzymali podejrzanych, którymi okazali się 17-letni Przemysław S. i jego 12-letni kolega. Obaj to mieszkańcy Pisza.

W skradzionym citroenie policjanci znaleźli m.in. telefony komórkowe, kosmetyki, odzież. Teraz 17-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast o dalszym losie 12-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Źródło: http://www.olsztyn.policja.gov.pl
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×